„Фалсификувани“ пасоши

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by VOL on Вто Дек 02 2014, 00:13

ijaaa..
ne se "specijalni temi za poedini clanovi" tuku temi za "specijalni clanovi" Cool
a.. kade e napisano deka ke bide otvorena za "remetenje"..ziti se?


Последната промена е направена од VOL на Вто Дек 02 2014, 00:34. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Вто Дек 02 2014, 00:21

Специјални теми за  поедини членови ќе бидат бришани!

Сега во ред е?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by VOL on Вто Дек 02 2014, 00:37

treba li da odgovoram....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Вто Дек 02 2014, 01:03

king напиша:
OSA напиша: напиша:

Edno e sigurno : krajot ne samo sto se nasetuva tuku se gleda. Ke bide mnogu tesko osvestuvanjeto i ) dobar
Чудна работа ... само бугарите и сдсм-оФците мислат дека Македонецот не е освестен ... Twisted Evil Twisted Evil Razz
izvini ke te razocaram ne pogodi ....toa shto go citirash ne go napishav jas ,no taka se spoi so tekstot na sahara .mojot tekst pochnuva od zborovite DOBAR POST neznam shto sum shtraknala ,i taka izleze ,no eve sega pojasnuvam i upatuvam demant na tvrdenjata deka i taa rechenica e moja ....se nadevam ke go uvazite mojot demant
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Вто Дек 02 2014, 12:45

МВР под раководство на Гоца,упорно ја лаже јавноста...МВР одговори на Фокус: Невозможно е фалсификување на пасошиНЕВОЗМОЖНО Е ДА СЕ ФАЛСИФИКУВААТ ПАСОШИ. КОПИИТЕ ЛЕСНО СЕ ПРЕПОЗНАВААТ. ПАТНИТЕ ИСПРАВИ СЕ ЗАШТИТЕНИ СО ПОВЕЌЕ ОД 20 ЗАШТИТНИ ЕЛЕМЕНТИ. МВР ОДГОВОРИ НА ПИШУВАЊАТА ВО ФОКУС. ДОСЕГА НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ НА ПАТНА ИСПРАВА. 

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=85806#.VH2kBzHF-uI


Меѓутоа токму МВР и докажа дека македонските патни исправи се фалсификуваат и се користат непречено...Активистот за човекови права Жарко Трајановски јавно го праша МВР што е вистина за нашите супер-ултра незаменливи пасоши. Во неговиот статус на Фејсбук, тој го објави цитатот на МВР кој се однесува за поднесена кривична пријава против косовскиот државјанин И.В., кој токму од МВР е осомничен за кривично дело „фалсификување на исправа“, кој во пополнетото барање на кое биле внесени податоци од друго лице, кое е иселено од Македонија од 1982 година, фотографирал и земал папиларни линии од косовскиот државјанин.
Токму овој откриен косовски државјанин од 16 јули 2012 година до 10 јули 2014 година, ја користел македонската патна исправа за влез и излез во Македонија и во други држави.http://plusinfo.mk/vest/6362/koi-se-mazot-i-zenata-koi-pecatat-lazni-pasoshi

Јасно е дека власта е збунета и дезориентирана,фатена со спуштени гаќи,па дури и лагите им се лесно провидни... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Вто Дек 02 2014, 15:24

YAS напиша:МВР под раководство на Гоца,упорно ја лаже јавноста...МВР одговори на Фокус: Невозможно е фалсификување на пасоши


асно е дека власта е збунета и дезориентирана,фатена со спуштени гаќи,па дури и лагите им се лесно провидни... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
МВР апсолутно не лаже...за сега невозможно е да се фалсификуваат македонските пасоши.
Значи во случајот кој  таму некој активист го спомнува , веројатно се работи за ОРИГИНАЛ во рамките на некоја  УРАМЕНА И ОБАДИНТЕРЕНА  афера.., а Министерката како и целиот Македонски народ е стаена на плотна и мора да се пече на тивка ватра , плус вадејќи и костени од жарот.
Ако директно јасно и гласно се справи со сите тие џукели, обра бостан од гневот на федудалниот Господар од Замокот Градиште и сите педофилистичарски битанги и нивните локални и околни гавази.
Затоа мора миц-по-миц како на жица над Колорадо кањонот.., а вакви јадачи на буреци активистички , само ја тресат жицата , а ти погодувај за кој интерс и за чија сметка.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Вто Дек 02 2014, 15:53

Pak so halucinaciite deka eupedofilisticharite,kosher amerikancite i Buanko se kuivi.Inaku ne znam kako si uspeal da utvrdish deka celiot makedonski narod se mrtovcite,fantomite i pustenchani,koi edinstveni glasaat za ovaa vlast.Sho vikash, koj ne glasa za Grujo toj ne e Makedonec?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Вто Дек 02 2014, 18:05

Еве ти цигло шанса за аргументирана дискусија.Ова е линк до провладината Алфа...


Тезите на СДСМ за можноста изборите да се наместени со фалсификувани пасоши не држат водаТезите на СДСМ за можноста изборите да се наместени со фалсифукивани пасоши не држат вода. Математиката вели ако се случи тоа од гласачите, треба да се фалсификуваат дури 200.000, колку што е разликата во полза на ВМРО-ДПМНЕ.http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=86005#.VH3u-THF-uI

Тврдат дека СДСМ излегол со тези дека изборите се фалсификувани со фалсификуваните патни исправи.И дсури се обидуваат да докажат дека такво нешто не е можно. Се разбира прилогот на Алфа е обичен спин и манипулација.Затоа што СДСМ во ниту едно соопштение, на ниту еден прес,не тврдела дека патните исправи се користени за фалсификат на изборите.Со тоа се потврдува уште еднаш дека власта на ДПМНЕ си ја ишка мувата од капата.Обиди се да докажеш дека тоа не е така.При тоа немој со спиновите на куририте и шителите.Свесен си дека единствениот доказ би бил изјава на СДСМ по тоа прашање.Ако се обидеш да поврзеш напис од опозициски медиум како став на СДСМ, не заборавај дека јас многу полесно можам,земајки написи од куририте и шителите како званични ставови на ДПМНЕ,да докажам на пример дека ДПМНЕ, е неонацистичка партија.Повели и докажи колклу си спремен на аргументирана дискусија...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Вто Дек 02 2014, 18:16

YAS напиша:Еве ти цигло шанса за аргументирана дискусија.Ова е линк до провладината Алфа...


Тезите на СДСМ за можноста изборите да се наместени со фалсификувани пасоши не држат вода

Тезите на СДСМ за можноста изборите да се наместени со фалсифукивани пасоши не држат вода. Математиката вели ако се случи тоа од гласачите, треба да се фалсификуваат дури 200.000, колку што е разликата во полза на ВМРО-ДПМНЕ.

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=86005#.VH3u-THF-uI

Тврдат дека СДСМ излегол со тези дека изборите се фалсификувани со фалсификуваните патни исправи.И дсури се обидуваат да докажат дека такво нешто не е можно. Се разбира прилогот на Алфа е обичен спин и манипулација.Затоа што СДСМ во ниту едно соопштение, на ниту еден прес,не тврдела дека патните исправи се користени за фалсификат на изборите.Со тоа се потврдува уште еднаш дека власта на ДПМНЕ си ја ишка мувата од капата.Обиди се да докажеш дека тоа не е така.При тоа немој со спиновите на куририте и шителите.Свесен си дека единствениот доказ би бил изјава на СДСМ по тоа прашање.Ако се обидеш да поврзеш напис од опозициски медиум како став на СДСМ, не заборавај дека јас многу полесно можам,земајки написи од куририте и шителите како званични ставови на ДПМНЕ,да докажам на пример дека ДПМНЕ, е неонацистичка партија.Повели и докажи колклу си спремен на аргументирана дискусија...
...јас во случајов не споран со сдсм , ниту знам кое што гласило пишувало и кое или чие е меродвно или не. Јас правам муабет со тебе овде и , ако спорам спорам со тебе и твоето беспоговорно идопоклонство кон партијата од минатото звана сдсм , која толку многу зло и нанесе на Македонија ...и уште проба да продолжи со тоа... Wink
Нит ставот на курир и шител нит, алфа или било што слично ме интресира,  отсекогаш на основа на она што гледам со свои очи, слушам со мои уши, мирисам со мој нос, пробам на мое непце и пипам со мои раце ...донесувам мој заклучок.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Вто Дек 02 2014, 18:19

Аргументум ад хоминем цигло.Мислев дека овој форум е за политика, а не за судење на мојот лик и дело...
Бај д веј, се секаваш кога Ченто ти напиша : ,,Курво една си ја продаде совеста за мочани тендери,,.Што мислиш имаше ли право да ти суди тебе зошто си на страната на ДПМНЕ? И од позиција на сопственик на форумот да те навредува тебе, наместо аргументирано да се спротивстави на твоето мислење???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Вто Дек 02 2014, 18:24

YAS напиша:Аргументум ад хоминем цигло.Мислев дека овој форум е за политик, а не за судење на мојот лик и дело:::
па нормално...спориме околу  политички ставови, најполитички..мислам дека за ништо друго и  не збориме. Јас немам илузии дека дискутирам со партијата сдсм или партијата вмро...ниту со феудалецот од Градиште или педофилистичарите во Брисел. Тука само неколку NAS си бистриме  политика... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Вто Дек 02 2014, 18:35

Можеби на крај ке најдеме заднички прифатливо решение да продолжиме со расправите без прекумерни емоции.За почеток слободно тргни си ги од мислите лажните никови.Немам бугарски ник,не пишувам на бугарски форум,инаку не би бил овде,а не знам да јавам ниту елен.Можеби еден ден ке дознаеш кој ми беше никот на Воденица.Знам дека ке се изненадиш, но, животот е полн со изненадувања...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by OSA on Вто Дек 02 2014, 18:41

concrete напиша:
YAS напиша:Аргументум ад хоминем цигло.Мислев дека овој форум е за политик, а не за судење на мојот лик и дело:::
па нормално...спориме околу  политички ставови, најполитички..мислам дека за ништо друго и  не збориме. Јас немам илузии дека дискутирам со партијата сдсм или партијата вмро...ниту со феудалецот од Градиште или педофилистичарите во Брисел. Тука само неколку NAS си бистриме  политика... Very Happy Very Happy Very Happy
e ova e vistinski gazda na forum ,chovek koj ne zameruva ako nekoj ima poinakvo mislenje za nekoi neshta ...sekoja chest concrete ,zasluzuvash da si na vrvot na forumov ...
no sepak jas ne se soglasuvam so tvoite stavovi ,no sepak te respektiram ,i diskutiram otvoreno ,a toa e mislam celta na postoenje na forumov ,bidi pozdraven
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Вто Дек 02 2014, 19:47

уште не ги најдоа овие што се снимале бе? ебати полицијата ебати

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Arhimed on Вто Дек 02 2014, 21:33

concrete напиша:МВР апсолутно не лаже...за сега невозможно е да се фалсификуваат македонските пасоши.
Значи во случајот кој  таму некој активист го спомнува , веројатно се работи за ОРИГИНАЛ во рамките на некоја  УРАМЕНА И ОБАДИНТЕРЕНА  афера.., а Министерката како и целиот Македонски народ е стаена на плотна и мора да се пече на тивка ватра , плус вадејќи и костени од жарот.
Ако директно јасно и гласно се справи со сите тие џукели, обра бостан од гневот на федудалниот Господар од Замокот Градиште и сите педофилистичарски битанги и нивните локални и околни гавази.
Затоа мора миц-по-миц како на жица над Колорадо кањонот.., а вакви јадачи на буреци активистички , само ја тресат жицата , а ти погодувај за кој интерс и за чија сметка.
МВР Билтен
во текот на јули 2012 година, И.В ... остварил средба со И.А. (тогашен вработен како ОСЛ - Референт за патни исправи во Одделот за граѓански работи), кој свесно го примил пополнетиот образец - барање на кое се наоѓале податоци од друго лице - македонски државјанин, кој е иселен од Македонија во 1982 година и извршил фотографирање и земање на папиларни линии од косовскиот државјанин – И.В.
Во периодот од 16.07.2012 година до 10.06.2014 година, И.В. ја користел македонската патна исправа за влез и излез во Р.Македонија и во други држави.
Рамковниот службеник извршил фотографирање на косовецот.
Граничната полиција му овозможила на косовецот со МК пасош преминување на граница, користејќи идентитет на исселеник. Да не се јавеле од Косово, и да не го употребел косовскиот пасош, косовецот можеби и ќе продолжел да си патува како македонски државјанин.
За да се издаде пасош потребна е важечка ЛК, кои од 2009 се биометриски.

Изгледа такви се процедурите во МВР. Доволно е службеник да види ЛК и да внесе податоци во базата. Копија од документот, дигитална слика - не се прави. 
Доволно е да корумпираш службеник, и другар на Осама Бин Ладен со украден идентитет да си извади пасош.
Кога веќе рамковните ги користат дупките, логично е да се прашам колку патриотски службеници се омрсуваат. А муштерии има (бегалци од Сирија, Ирак, косовци).

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Вто Дек 02 2014, 21:45

Arhimed напиша:Рамковниот службеник извршил фотографирање на косовецот.
Граничната полиција му овозможила на косовецот со МК пасош преминување на граница, користејќи идентитет на исселеник. Да не се јавеле од Косово, и да не го употребел косовскиот пасош, косовецот можеби и ќе продолжел да си патува како македонски државјанин.
За да се издаде пасош потребна е важечка ЛК, кои од 2009 се биометриски.

Изгледа такви се процедурите во МВР. Доволно е службеник да види ЛК и да внесе податоци во базата. Копија од документот, дигитална слика - не се прави. 
Доволно е да корумпираш службеник, и другар на Осама Бин Ладен со украден идентитет да си извади пасош.
Кога веќе рамковните ги користат дупките, логично е да се прашам колку патриотски службеници се омрсуваат. А муштерии има (бегалци од Сирија, Ирак, косовци).
..рамковниот е во принцип НЕДОПИРЛИВ...он всушност није одавде.
...мислам дека прават што сакаат. Единствено може секој  во хиерархијата на кого тоа не ми се допаѓа  само да си даде оставка. Друго нема ..и на најава на друго..од одма се умешуе феудалниот господар од Замокот Градиште и делегираните овде педофилистичари.  Што мислиш.., време ли е за давање оставки..па да продолжат "техничките"  кои тоа ќе го "решат" со пуц-на-двапрста???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Arhimed on Вто Дек 02 2014, 22:33

concrete напиша:..рамковниот е во принцип НЕДОПИРЛИВ...он всушност није одавде.
...мислам дека прават што сакаат. Единствено може секој  во хиерархијата на кого тоа не ми се допаѓа  само да си даде оставка. Друго нема ..и на најава на друго..од одма се умешуе феудалниот господар од Замокот Градиште и делегираните овде педофилистичари.  Што мислиш.., време ли е за давање оставки..па да продолжат "техничките"  кои тоа ќе го "решат" со пуц-на-двапрста???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Законот е закон. Конкретниот службеник веќе е разрешен. Ако не може заради феудалецот да се пикне во затвор, може да се казни парично.
А софтверот не е рамковен, како ќе го програмираш, така ќе работи. Ако го програмираш софтверот да не му е гајле дали со стара ЛК може да се извади пасош - така ќе работи.

Теоретски, имаш и вештачка интелигенција и софтвер кој сам се надградува, па може сите морони да се заменат со програмиран софтвер.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Сре Дек 03 2014, 19:16

Заев го молел Ахмети да излезе од Влада


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=86056#.VH9S2p5hrVg

Е ееее  ... на колку ниски гранки паднал ... пак молел друг да му ја заврши работата ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Сре Дек 03 2014, 20:08

ништо не ме чуди. ни коалиција сдсм - дуи не би ме чудела.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Сре Дек 03 2014, 21:43

Arhimed напиша:
concrete напиша:..рамковниот е во принцип НЕДОПИРЛИВ...он всушност није одавде.
...мислам дека прават што сакаат. Единствено може секој  во хиерархијата на кого тоа не ми се допаѓа  само да си даде оставка. Друго нема ..и на најава на друго..од одма се умешуе феудалниот господар од Замокот Градиште и делегираните овде педофилистичари.  Што мислиш.., време ли е за давање оставки..па да продолжат "техничките"  кои тоа ќе го "решат" со пуц-на-двапрста???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Законот е закон. Конкретниот службеник веќе е разрешен. Ако не може заради феудалецот да се пикне во затвор, може да се казни парично.
А софтверот не е рамковен, како ќе го програмираш, така ќе работи. Ако го програмираш софтверот да не му е гајле дали со стара ЛК може да се извади пасош - така ќе работи.

Теоретски, имаш и вештачка интелигенција и софтвер кој сам се надградува, па може сите морони да се заменат со програмиран софтвер.
..ова Архимеде е сепак Македонија 2014 , која некој ја натера да има еден од најсофистицираните пасоши на свет.., но јеби га од дуга страна сме сиромашна земја кои некои ГОЛЕМИ упорно ја подјебаваат. Не очекувај затоа да предњачиме и во вештачката интелигенција...ние нажалост уште сме на ниво и децата сами да си ги праиме, а други да ги табачат родавајќи им илузии за бољи живот.......т.е. сме си прилично простички и глупи за такво софистицирани работи... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by хан Ацо on Сре Дек 03 2014, 22:59

Бугарија во паника – никој не им ги сака пасошите, сите сакаат македонски од рачна изработка


http://www.kozanostra.net/bugarija-vo-panika-nikoj-ne-im-gi-saka-pasoshite-site-sakaat-makedonski-od-rachna-izrabotka/

Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Чет Дек 04 2014, 18:39

ме занима дали ако место фокус, снимката се доставеше во курир, република, сител, вечер...истата ќе се објавеше?!

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by хан Ацо on Чет Дек 04 2014, 19:07

Centarec напиша:ме занима дали ако место фокус, снимката се доставеше во курир, република, сител, вечер...истата ќе се објавеше?!
Реторичко прашанье Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пон Дек 08 2014, 16:18

Тоа видеото да ти било снимано и намонтирано шест месеци после изборите ....

... јбг ... што се шест месеци разлика за изгубените дезориентирани сдсм душички во времето и просторот ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пон Дек 08 2014, 16:34

и шо ако се 6 месеци после избори?
ме заболе ако се 123 месеци после избори, тоа никако не ги амнестира џандарите да откријат кој стои зад таа снимка и што све се случува таму.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот