„Фалсификувани“ пасоши

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 13:57

Кога сме кај фалсификувањето на изборите,Фокус доставил навистина интересен материјал до Зврлевски. Се прашувам што ли сега ке смисли ергенот од ромските балови, за да не постапи по делото.


(ВИДЕО) ТАЈНА ФАБРИКА ЗА РАЧНА ИЗРАБОТКА НА ПАСОШИ!?
„Фокус“ вчера ја достави снимката до Јавното обвинителство


Анонимен граѓанин до „Фокус“ достави ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат употребени за изборни цели.
„Фокус“ вчера ја достави снимката до Јавното обвинителство. Повеќе детали за видеото можете да прочитате во најновото издание на неделникот „Фокус“, кој веќе може да се купи во трафиките.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 14:13

И твитче од Влатко Васиљ.Луциден како и секогаш. Twisted Evil

Влатко Васиљ @VlatkoVasiljОчеквам изјава на Зврлевски: Пасошите се со изминат рок на употреба. Така да делото е застарено!

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 14:18

YAS напиша:Кога сме кај фалсификувањето на изборите,Фокус доставил навистина интересен материјал до Зврлевски. Се прашувам што ли сега ке смисли ергенот од ромските балови, за да не постапи по делото.
..ова е се???  па тоа не е ни петарда, а не па топовски удар...за шрапнел од бомба не праиме муабет... Very Happy Very Happy
..една дугонога се шетка меѓу некакви масички со некакви фалц пасоши од тајна штампарија на урамените фундаменталисти, кои познато е ги има и со ниво на печатење на 100-ки - 5-стотки Very Happy Very Happy Very Happy
Веројатно на некоја фалц муслиманка од  ИСИЛ и праеле документ да стигне до западните раеви.
Кај виде па умешаност на вмро, па уште за фалсификување на избори. Пада на суд ко крушка-оскоруша...
Добро бе знае зајацот што е тоа бомба , или и даље ќе ја убедуе шеќерната дека пет сантима се всушност 25???
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 14:26

некакви си евреи се шеткале по божем концентрациони логори : ) холокаустот уствари никад не се ни десил : ))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 14:36

concrete напиша:
YAS напиша:Кога сме кај фалсификувањето на изборите,Фокус доставил навистина интересен материјал до Зврлевски. Се прашувам што ли сега ке смисли ергенот од ромските балови, за да не постапи по делото.
..ова е се???  па тоа не е ни петарда, а не па топовски удар...за шрапнел од бомба не праиме муабет... Very Happy Very Happy
..една дугонога се шетка меѓу некакви масички со некакви фалц пасоши од тајна штампарија на урамените фундаменталисти, кои познато е ги има и со ниво на печатење на 100-ки - 5-стотки Very Happy Very Happy Very Happy
Веројатно на некоја фалц муслиманка од  ИСИЛ и праеле документ да стигне до западните раеви.
Кај виде па умешаност на вмро, па уште за фалсификување на избори. Пада на суд ко крушка-оскоруша...
Добро бе знае зајацот што е тоа бомба , или и даље ќе ја убедуе шеќерната дека пет сантима се всушност 25???

Па токму тоа те прашувам и јас тебе цигло.Кај виде ти дека јас сум напишал дека ДПМНЕ ги фалсификувале пасошите за да направат изборен фалсификат???Е сега, кој си ја има мувата на капата... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 14:39

YAS напиша:
concrete напиша:
YAS напиша:Кога сме кај фалсификувањето на изборите,Фокус доставил навистина интересен материјал до Зврлевски. Се прашувам што ли сега ке смисли ергенот од ромските балови, за да не постапи по делото.
..ова е се???  па тоа не е ни петарда, а не па топовски удар...за шрапнел од бомба не праиме муабет... Very Happy Very Happy
..една дугонога се шетка меѓу некакви масички со некакви фалц пасоши од тајна штампарија на урамените фундаменталисти, кои познато е ги има и со ниво на печатење на 100-ки - 5-стотки Very Happy Very Happy Very Happy
Веројатно на некоја фалц муслиманка од  ИСИЛ и праеле документ да стигне до западните раеви.
Кај виде па умешаност на вмро, па уште за фалсификување на избори. Пада на суд ко крушка-оскоруша...
Добро бе знае зајацот што е тоа бомба , или и даље ќе ја убедуе шеќерната дека пет сантима се всушност 25???

Па токму тоа те прашувам и јас тебе цигло.Кај виде ти дека јас сум напишал дека ДПМНЕ ги фалсификувале пасошите за да направат изборен фалсификат???Е сега, кој си ја има мувата на капата... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
кој па спомна дека TY се спомнуваш...колку гледам ФОКУС пишува ...за изборни цели.., веројатно не мислеле на избор на лепотица??? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 14:47

Centarec напиша:некакви си евреи се шеткале по божем концентрациони логори : ) холокаустот уствари никад не се ни десил : ))
...дека се шеткле се шеткале, дека маса нив е угушена, изгладнета ...убиена ..точно... Но некако умот ми го мати онаа американската: следи ги парите.., па почнувам да мислам дека некои евреи, по ас и ербап евреи од другите евреи, заклучиле дека тоа и не е така голема цена за да го ставиш светот под штикла, да потрошиш некое милионче источна еврејска сиротиња...
Никад не ми станало јасно зошто никој никаде не ја спомнува " словенската стока " и циганите  кои секој за себе ја надмашува бројката.., доообрано на овие првите????
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 14:55

concrete напиша:
YAS напиша:
concrete напиша:
YAS напиша:Кога сме кај фалсификувањето на изборите,Фокус доставил навистина интересен материјал до Зврлевски. Се прашувам што ли сега ке смисли ергенот од ромските балови, за да не постапи по делото.
..ова е се???  па тоа не е ни петарда, а не па топовски удар...за шрапнел од бомба не праиме муабет... Very Happy Very Happy
..една дугонога се шетка меѓу некакви масички со некакви фалц пасоши од тајна штампарија на урамените фундаменталисти, кои познато е ги има и со ниво на печатење на 100-ки - 5-стотки Very Happy Very Happy Very Happy
Веројатно на некоја фалц муслиманка од  ИСИЛ и праеле документ да стигне до западните раеви.
Кај виде па умешаност на вмро, па уште за фалсификување на избори. Пада на суд ко крушка-оскоруша...
Добро бе знае зајацот што е тоа бомба , или и даље ќе ја убедуе шеќерната дека пет сантима се всушност 25???

Па токму тоа те прашувам и јас тебе цигло.Кај виде ти дека јас сум напишал дека ДПМНЕ ги фалсификувале пасошите за да направат изборен фалсификат???Е сега, кој си ја има мувата на капата... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
кој па спомна дека TY се спомнуваш...колку гледам ФОКУС пишува ...за изборни цели.., веројатно не мислеле на избор на лепотица??? Very Happy Very Happy Very Happy
И како успеа да заклучиш дека изразот  "можеле да бидат употребени за изборни цели",употребен од новинарот на Фокус,се однесува на фалсификување на изборите од страна на ДПМНЕ??? Сепак некој си ја има мувата на капата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 15:46

YAS напиша:И како успеа да заклучиш дека изразот  "можеле да бидат употребени за изборни цели",употребен од новинарот на Фокус,се однесува на фалсификување на изборите од страна на ДПМНЕ??? Сепак некој си ја има мувата на капата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

..мува на капа??? јас би можел да имам гавран на капа , мува никако Very Happy   Значи заклучуваме дека се работи за избор на Лепотица на северозападна Македонија???
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 15:59

колку од еден до мува не го лази, мислите дека ќе постапи некое овластено лице по поднесените материјали?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Arhimed on Пет Ное 28 2014, 16:09

concrete напиша:.една дугонога се шетка меѓу некакви масички со некакви фалц пасоши од тајна штампарија на урамените фундаменталисти, кои познато е ги има и со ниво на печатење на 100-ки - 5-стотки Very Happy Very Happy Very Happy
Веројатно на некоја фалц муслиманка од  ИСИЛ и праеле документ да стигне до западните раеви.
Кај виде па умешаност на вмро, па уште за фалсификување на избори. Пада на суд ко крушка-оскоруша...
За да преминеш граница, вообичаено е лице од МВР на граница да ти го скенира пасошот.
Ако ставиш погрешни податоци (ЕМБГ, адреса, ...) , веднаш ќе станеш сомнителен.

На избирачко место не се проверуваат така пасошите, доволно е да личи книжулето на пасош.

Снимката имаше зумирање на две лица, може да им се проверат податоците и со едноставен распит да се стигне до фабриката за пасоши.

Ако Конкрит мисли дека некоја исламска ќелија штанца пасоши, еве шанса МВР да реагира брзо и да си го крене рејтингот. Во Бугарија веќе разбија група симпатизери на исламски калифат.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 16:23

Видеото ...
а ха ха хаааааа ...
...добро бе ...некој мисли дека некој трева пасе .....
... кој тоа фалсификатор сам си ја снима „работилницата“ ...

.... конкретниот има право ... не петарда ... ни прдеж не е ....

анонимен граѓанин .... пратил снимка ...
... ајде бе ...  а што ни снимката сама од себе кажува ...
... ништо ... тепих, нешто црвено што личи на корица од пасош, неколку кутии и то .. ни луѓе, ни локација, ни време кога како што ..
...гола вода ....

..секој аматер може да направи такво видео ...

.. знаев дека со овие од сдсм нешто не е у ред ... ама до толку ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by concrete on Пет Ное 28 2014, 16:23

Arhimed напиша:
concrete напиша:.една дугонога се шетка меѓу некакви масички со некакви фалц пасоши од тајна штампарија на урамените фундаменталисти, кои познато е ги има и со ниво на печатење на 100-ки - 5-стотки Very Happy Very Happy Very Happy
Веројатно на некоја фалц муслиманка од  ИСИЛ и праеле документ да стигне до западните раеви.
Кај виде па умешаност на вмро, па уште за фалсификување на избори. Пада на суд ко крушка-оскоруша...
За да преминеш граница, вообичаено е лице од МВР на граница да ти го скенира пасошот.
Ако ставиш погрешни податоци (ЕМБГ, адреса, ...) , веднаш ќе станеш сомнителен.

На избирачко место не се проверуваат така пасошите, доволно е да личи книжулето на пасош.

Снимката имаше зумирање на две лица, може да им се проверат податоците и со едноставен распит да се стигне до фабриката за пасоши.

Ако Конкрит мисли дека некоја исламска ќелија штанца пасоши, еве шанса МВР да реагира брзо и да си го крене рејтингот. Во Бугарија веќе разбија група симпатизери на исламски калифат.
....ех  кога би можело, вака урамени и обадинтерени , не можат да мрднат , а да не ја доживеат судбината на волот Џо-мудоња Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 16:28

Нешто ми вели дека ќе има продолжение на муабетов.... дека се чекаат реакции како на кингот, конкрит и ДПМНЕ и дека ќе има капаче.

Барем јас така би изиграла.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 16:35

чучулига напиша:Нешто ми вели дека ќе има продолжение на муабетов.... дека се чекаат реакции како на кингот, конкрит и ДПМНЕ и дека ќе има капаче.

Барем јас така би изиграла.


Кога се докажува нешто .... се собираат докази, докази за доказите, се спаструваат и испраќаат кај што треба ....

... вака .. анонимен (т.е. сомнителен) граѓанин доставува некакво си видео ..којзнае каде, од кого и со каква цел склепано ... и чучулига би играла со него ...

... нема бе што да се игра ... спастри ги сите докази па после иди мрдни ...

.... само има нешто ново .... изглеа не им се плаќаат веќе казни за клевети ..па употребуваат финта ... анонимен ...
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 16:36

и ја мислам ке има капаче али кој ке го стаи ке видиме Smile замисли втор дел на видеото се дига мобилниот и бранко се снима и вика "е заев колку си глуп" : )))))нешто као скриена камера.

ако некој македонец мисли дека нема потреба да покрене никаква истрага за ова јавното обвинителство (без разлика кај кој ке биде крајот) со кое право ке се нарекува македонец или недајбоже патриот.

детална истрага до коска мора за ова со кривец со прст покажан на крај и изведен пред суд и да го/ја ебат 10 сидосани пред камера на собраниски канал у живо.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 16:42

king напиша:
Кога се докажува нешто .... се собираат докази, докази за доказите, се спаструваат и испраќаат кај што треба ....

... вака .. анонимен (т.е. сомнителен) граѓанин доставува некакво си видео ..којзнае каде, од кого и со каква цел склепано ... и чучулига би играла со него ...

... нема бе што да се игра ... спастри ги сите докази па после иди мрдни ...

.... само има нешто ново .... изглеа не им се плаќаат веќе казни за клевети ..па употребуваат финта ... анонимен ...

Хахахахаааааа,

ај вака:

кинг, ти можи да си мислиш, да си верваш дека сум глупа ама то никогаш нема да значи дека твоето мислење/уверување е објективна вистина.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Arhimed on Пет Ное 28 2014, 16:44

king напиша:


Кога се докажува нешто .... се собираат докази, докази за доказите, се спаструваат и испраќаат кај што треба ....

... вака .. анонимен (т.е. сомнителен) граѓанин доставува некакво си видео ..којзнае каде, од кого и со каква цел склепано ... и чучулига би играла со него ...

... нема бе што да се игра ... спастри ги сите докази па после иди мрдни ...

.... само има нешто ново .... изглеа не им се плаќаат веќе казни за клевети ..па употребуваат финта ... анонимен ...
Не сум сигурен дека ФОКУС е надлежен да собира докази. Тие јавно си кажаа дека се што добиле го пратиле кај надлежниот орган.

Е сега, надлежниот орган треба да се изјасни и да си ја заврши работата. Или ќе апси, или на ТВ ќе е.. во здрав мозок.

ЕДИТ - сега ми какно како порано анонимни граѓани фрлаа документи за кодоши во нечии дворови, а сопствениците на дворовите како чесни граѓани ги доставуваа истите документи до надлежниот орган ...


Последната промена е направена од Arhimed на Пет Ное 28 2014, 16:46. Мислењето е променето 1 пати

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 16:44

чучулига напиша:
king напиша:
Кога се докажува нешто .... се собираат докази, докази за доказите, се спаструваат и испраќаат кај што треба ....

... вака .. анонимен (т.е. сомнителен) граѓанин доставува некакво си видео ..којзнае каде, од кого и со каква цел склепано ... и чучулига би играла со него ...

... нема бе што да се игра ... спастри ги сите докази па после иди мрдни ...

.... само има нешто ново .... изглеа не им се плаќаат веќе казни за клевети ..па употребуваат финта ... анонимен ...

Хахахахаааааа,

ај вака:

кинг, ти можи да си мислиш, да си верваш дека сум глупа ама то никогаш нема да значи дека твоето мислење/уверување е објективна вистина.
Скраја да е ...!

Не моето ... туку чудно ми е дека од прва залапувате трокука ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 16:45

кинг ти сматраш дека нема потреба за ова да има детална истрага до крај истерана со изнесување пред суд со све?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 16:45

concrete напиша:
YAS напиша:И како успеа да заклучиш дека изразот  "можеле да бидат употребени за изборни цели",употребен од новинарот на Фокус,се однесува на фалсификување на изборите од страна на ДПМНЕ??? Сепак некој си ја има мувата на капата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

..мува на капа??? јас би можел да имам гавран на капа , мува никако Very Happy   Значи заклучуваме дека се работи за избор на Лепотица на северозападна Македонија???
Немаш идеја што да одговориш?Па у право си.Релативизирањето е најдобро нешто кога ке те втераат во ќош. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 16:47

king напиша:Кога се докажува нешто .... се собираат докази, докази за доказите, се спаструваат и испраќаат кај што треба ....

... вака .. анонимен (т.е. сомнителен) граѓанин доставува некакво си видео ..којзнае каде, од кого и со каква цел склепано ... и чучулига би играла со него ...

... нема бе што да се игра ... спастри ги сите докази па после иди мрдни ...

.... само има нешто ново .... изглеа не им се плаќаат веќе казни за клевети ..па употребуваат финта ... анонимен ...
Зврелевски е задолжен само за ромски балови???Па граѓаните треба да водат истраги и да докажуваат кривични дела???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 16:49

Centarec напиша:кинг ти сматраш дека нема потреба за ова да има детална истрага до крај истерана со изнесување пред суд со све?
За што детална истрага!!!!

За веродостојноста на видеото или веродостојноста на прикажаното?
Детална истрага   ... за која била целта на наводното фалсификување ....

... еве на пример .... се е вистина, се покаже дека е фалсификувано .... ама цврц, какви избори какви бакрачи ... туку едноставно комерцијален криминал ...
..кој ќе одговара за наведување на јавноста дека се работи за изборни ујдурми ...


Последната промена е направена од king на Пет Ное 28 2014, 16:50. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 16:50

Centarec напиша:и ја мислам ке има капаче али кој ке го стаи ке видиме Smile замисли втор дел на видеото се дига мобилниот и бранко се снима и вика "е заев колку си глуп" : )))))нешто као скриена камера.

ако некој македонец мисли дека нема потреба да покрене никаква истрага за ова јавното обвинителство (без разлика кај кој ке биде крајот) со кое право ке се нарекува македонец или недајбоже патриот.

детална истрага до коска мора за ова со кривец со прст покажан на крај и изведен пред суд и да го/ја ебат 10 сидосани пред камера на собраниски канал у живо.

Можи секој Македонец да мисли дека треба и мора да се покрени истрага, ама можи и ич мува да не ги лази ако не дојди до покренување.

Се согласувам дека мора да се најдат одговорните, да се изнесат пред суд и да се казнат.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 16:53

king напиша:
Centarec напиша:кинг ти сматраш дека нема потреба за ова да има детална истрага до крај истерана со изнесување пред суд со све?
За што детална истрага!!!!

За веродостојноста на видеото или веродостојноста на прикажаното?
Детална истрага   ... за која била целта на наводното фалсификување ....

... еве на пример .... се е вистина, се покаже дека е фалсификувано .... ама цврц, какви избори какви бакрачи ... туку едноставно комерцијален криминал ...
..кој ќе одговара за наведување на јавноста дека се работи за изборни ујдурми ...

за веродостојноста на видеото и на прикажаното. кој го има донесено во фокус. кај спомнав ја избори бе кинг? не ме занимаат избори, ме занима кој ги штампа тие пасоши (по чив налог ако даде господ ке дознаеме) али ме занима човекот физичкото лице кој или прави фалсификати или лажира видео снимка. 

тебе не те занима тоа?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Фалсификувани“ пасоши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот