E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Страна 4 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Пон Јан 26 2015, 08:49


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Пон Јан 26 2015, 09:11

...како тргнало ќе ставиш вреќи песок на куп, оштро и намрштено ќе ги погледаш и тие ќе се наредат во куќа.....кај отиде техникава ... Very Happy Very Happy
..макар ич не ми е јасно што ќе им се роботизирани 3Д принтери кога имаат толку многу арбајтери, кои работат за шака ориз у вода... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Вто Јан 27 2015, 18:11

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 18:13

nazad se ovie beton, nazad... samo na papiru..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Јан 28 2015, 18:12

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Јан 28 2015, 18:26

Ептен ги запустиле.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 11:01


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 13:03

нмммм, овие од мМотика каснат едно деценија , али поарно некогаш отколку никогаш. Ториумот е гориво предложено уште пред еден век , ама бидејќи атомската енергија тргна накај бомбите им требеа реактори за производство на збогатен ураниум.  Електричната енергија е само нуз продукт од енормната отпадна топлина на реакторите. Е сеа што после  тоа го спакуваа во мирнодопска употреба е друга заебанција , која доведе да нуклеарната мафија стане многу јака....и продава средства за зрачење на луѓето...
Ториумскиот реактор работи кога треба , се исклучува кога треба како дизел мотор... Very Happy
Отпадниот материјал има многу кус век на полураспаѓање и е со ниско ниво на зрачење. Ториум ИМА СЕКАДЕ...
Реакторите можат да бидат мали...еве дури две компании пробаат да направат автомобилски погон со нив... Така да реактор од класа на електрените во Битола би пристигнал на камиони од фабрика.
Правејќи ги во фабрика цената би им била ниска , а квалитетот и сигурноста огромна. Сегашните нуклеарки се градат на лице место , што е заебанција за себе во секој поглед.....

Но ова не е време на логика, туку време на профит.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 20:40

tuku... sto stana so onoj "Tesla car"..sto go najavija i niz Evropa..

cuculiga, ti znaes nesto..do kaj se..?


dobra ideja, bez mufleri.. t. e .. auspusi.

sade struja..
http://www.teslamotors.com/


Последната промена е направена од VOL на Сре Фед 04 2015, 20:43. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 20:42

И понатаму се царој!!!

Ко ќе порастам и ќе напрат нормални патишта низ Македонија, ќе возам тесла...

мммммм!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 22:30

чучулига напиша:И понатаму се царој!!!

Ко ќе порастам и ќе напрат нормални патишта низ Македонија, ќе возам тесла...

мммммм!!!
.....и ти ли си од оние кои мисли дека струја у бавча расте??? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 22:37

Јас знам дека кај мене е така 

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 22:46

чучулига напиша:Јас знам дека кај мене е така 

Very Happy Very Happy Very Happy
....ти не си критериум, родена со сребрено лажиче и без чувство за : шта то кошта.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 22:50

Цк... то е апсолутна невистина.

Зад мојот статус има реална работа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 22:55

чучулига напиша:Цк... то е апсолутна невистина.

Зад мојот статус има реална работа.
Very Happy Very Happy Very Happy хе...можно е, секогаш  има исклучок Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 22:59

Мене ме бендисва твојата верзија поќе... само не знам ради кој ми фали сребреното лајче...

ама кој го тркала... вака барем чисто е шо е мое е мое Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 23:11

да се вратиме на Тесла и другите слични. Главниот проблем , уште ...барем на пазарот.....нерешен проблем се батериите. Инаку ПЕРФЕКТНИ  електрични автомобили има уште мноооогу одамна.
Големата Oil мафија им има свиткано вратче.. и уште им витка. Надеж пружаат три работи.  Цената на горивата има да скокне небу под облаке , може и до 200 долара барел до крајот на 2016 , ако не и многу порано, има некои занимливи пристапи кон проблемот со батериите и очигледно може да се конструира пoдобар електро мотор за таква намена од постојните......


Последната промена е направена од concrete на Сре Фед 04 2015, 23:15. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 23:14

zamisli kaj nas da gi uvezat... a ne moze slajfki da si pravime, so niv,  kako so benzinen craft Cool

ke ni ja kacat strujata odma, od EVN, sekoja nedela " regulatornata komiija odluci deka KWh treba da se.."

ama fora ke bide, da si lepime SCHAUMAL,  KEINE AUSPOOF na branicite Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 23:15

Првично, колите беа замислени и имаја електро мотори колку шо знам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 23:16

aham...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 23:16

VOL напиша:zamisli kaj nas da gi uvezat... a ne moze slajfki da si pravime, so niv,  kako so benzinen craft Cool

ke ni ja kacat strujata odma, od EVN, sekoja nedela " regulatornata komiija odluci deka KWh treba da se.."

ama fora ke bide, da si lepime SCHAUMAL,  KEINE AUSPOOF na branicite Laughing
..ти очигледно не си замешан во Електромобилност Македонија... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 23:17

Ууууу

Вол научил уште нешто...

Браво.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 23:18

Ck.
odkoga mi gi podsekoa krilcata, letam samo so pamet
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 23:19

чучулига напиша:Ууууу

Вол научил уште нешто...

Браво.
Vol ,ne uci, bre , desprit hausvajf,,
Vol znae.
ti ucis.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 23:21

Е капацитет... то е.

Каков ти е планот чунки твојот бил толку минорен?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот