E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Пон Фед 09 2015, 22:16

VOL напиша:a be so da ti kazam.. prosto me kutna.
...ама добар е МИГ21  , најбољи.., што вика чеков ФОРЕВР!!!
Јес да е макина која влече корени од многу пред тоа сепак е фантастичен , ненадминат крај на една ера. Никој во модерниве времиња не направил поедноставен, поевтин, порационален, пофункционален, поефикасен  и УСЛОВНО Smile  поедноствен  за пилотирање ловец  за супериорност во воздух ,во толку многу парчиња....
Сите НАТО и остали всушност можат вода да му носат во оние работи за кои е направен: да долета, пука , убие или промаши и се изгуби во вид на ластовичен опаш.... Very Happy
Тактиката на основа на која е скоцкан Ме-109 и која после стана алфа и омега...


Последната промена е направена од concrete на Пон Фед 09 2015, 22:18. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 22:18

Lelee..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Пон Фед 09 2015, 22:19

VOL напиша:Lelee..
леле, него што!! Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 22:19

Kako kje kazes stari,kako kje kazes..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Пон Фед 09 2015, 22:23

VOL напиша:Kako kje kazes stari,kako kje kazes..
...така треба , се гледа дека бабати е , жена на место и од сој...добро те воспитала Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 22:27

concrete напиша:
VOL напиша:Kako kje kazes stari,kako kje kazes..
...така треба , се гледа дека бабати е , жена на место и од сој...добро те воспитала Cool
Suspect

a, babati i zenati, od koj soj se...?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Пон Фед 09 2015, 22:41

Шо си таков бе Вол..

па украинките први се на цена сегде... ти така барем вреднуваш.

О... а и не се баш, ги има премногу на пзарарот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 22:42

a ti, na se nudis na pazarov..ili si kupena?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Пон Фед 09 2015, 22:43

VOL напиша:a ti, na se nudis na pazarov..ili si kupena?

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 22:47

kisel kupusot, a? e kisel... ko osmehot.
znaes od onie americkine, kez-zuba-obavezan, a od muka cir na rekrum izleguva.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Пон Фед 09 2015, 22:50

lol! lol! lol!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 22:53

cuculiga, koe ti e omileno ovosje?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Пон Фед 09 2015, 22:59

кајсија

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 22:59

prasaj go cuculjig. ke ti kaze.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Вто Фед 10 2015, 00:24

VOL напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:Kako kje kazes stari,kako kje kazes..
...така треба , се гледа дека бабати е , жена на место и од сој...добро те воспитала Cool
Suspect

a, babati i zenati, od koj soj se...?
...види го па овој...јас ја фалам бабаму ..тој ме пичкара. 
Хмм  баба ми беше внука на Фндм родена у Кукуш пред Голема Богоројца 1880 , а жена ми  влаинка од високите чуки , таква какви ги дава Господ....... Cool
........задоволен????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Вто Фед 10 2015, 00:25

mi e gajle od kaj bile.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Вто Фед 10 2015, 00:49

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Вто Фед 10 2015, 00:50

Cool
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Вто Фед 10 2015, 00:51

znaev deka raspolagas so super pauer. ko pauer rejndzer- americki. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 11 2015, 11:46


добро авионче.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Нед Фед 15 2015, 11:00


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Нед Фед 15 2015, 13:27

da ne e dobro, ne bi se zadrzalo tolku vreme vo vozduh.. preku 65 godini.
ovoj sto si go stavil konkretno, e ukrainsko proizvodstvo. me prasuj od kaj znam Wink
a  iako nema oznaki moze da e... dojclanderski Twisted Evil .
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Нед Фед 15 2015, 18:15

чучулига напиша:Елон Маск и неговите батерии

http://off.net.mk/vesti/biznis/planot-na-elon-mask-za-porazuvanje-na-distributerite-na-struja
хммм..батериите се бариерата која треба да се пројде едната , втората се самите фотонапонски панели. За сега ова од погоре е само некакво насилно решение ...на мускули.  Никаде не се спомнува ВИСТИНСКИОТ ТРОШОК. И не се споредува со постојниот на традиционалните извори.. Но има надеж дека во некоја скора иднина ќе се најдат евтини, употребливи решенија.
Сега за сега само надеж..., а таа последна умира. Во меѓувреме човечштвото стануе се покретеноидно , така да може и огниште од три камена и факел...да биде иднината.
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Нед Фед 15 2015, 18:20

VOL напиша:da ne e dobro, ne bi se zadrzalo tolku vreme vo vozduh.. preku 65 godini.
ovoj sto si go stavil konkretno, e ukrainsko proizvodstvo. me prasuj od kaj znam Wink
a  iako nema oznaki moze da e... dojclanderski Twisted Evil .
онадак е многу стар.., последните многу години се правеа само во Полска... Very Happy
Незнам чив е овој, ми се виде спастрен, па ја постирав сличката...Smile
Читав за модификацијата на Сибнија со Гаретов мотор, најновата нивна модификација со композитно крило-моноплан , а за некое време и биплан.
Дури планираат после и нов труп...
Сега за сега модифицираат под оргиналните сериски броеви , авиони за тоа има колку сакаш ширум Русија.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Нед Фед 15 2015, 18:30

ne mora da e star.
AN-2 e dvokrilec . ne se zamaraj so modifikacii.zatoa stio gi ima i trojka, cetvorka, sestka, osmica...
kaj nas ima dvojki. i toa dva-T .

Avionote se modificiraat pod originalni seriski broevi, a postapkata za pre-registracija e nesto drugo.

Inaku, Kievskata Fabrika, odnosnp Ukraina e - originalnata verzija. Maticna fabrika. I denes se pravat ( se pravea...) Antonovi tamu.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот