E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 23:22

чучулига напиша:Првично, колите беа замислени и имаја електро мотори колку шо знам.
...првично , ко во секоја првичност има разноликост , разни идеи и излузии..., после некоја од нив .., по секогаш присутниот принцип на избор на патот по принципот на помал отпор  станува поизгледна.
Почнува да привлекува интерес  и тогаш настапува бизнисот и капиталот...па понатака се е рутина.
До следниот "дан"...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 23:23

?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 23:25

@concrete

То оти има такви кои не го предизвикувале авторитетот за општо добро инаку Razz Razz Razz


Последната промена е направена од чучулига на Сре Фед 04 2015, 23:26. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 23:26

???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Чет Фед 05 2015, 20:37

Да му се истопореја на то авторитетите ко одлучија дека ќе ја поддржат нафтената индустрија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Чет Фед 05 2015, 20:51

чучулига напиша:Да му се истопореја на то авторитетите ко одлучија дека ќе ја поддржат нафтената индустрија.
хмммм, чучулига  ме изненадуваш.., ти млада дамо како да немаш појма за секојдневно занемарените, но фантастично силни ..меѓумолекуларни сили. Не се како атомските дефинитивно , но за човечки поими СПЕКТАКУЛАРНИ.
Знаеш ли како со неколку парчиња суво дрво се откинува карпа од 50 тона???

Кој тоа да му се истопорил на авторитетите??? Па и тие  самите тогаш појма немале што одлучуваат......освен што мирисале пари  од правецот на одлуката ... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Чет Фед 05 2015, 20:53

Заклучок: ако мириса на пари, нечини! одбери ја другата опција.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Чет Фед 05 2015, 20:55

чучулига напиша:Заклучок: ако мириса на пари, нечини! одбери ја другата опција.

Laughing Laughing Laughing
зависи ,зависи...тоа најчесто е миомирис недолив... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Чет Фед 05 2015, 20:57

concrete напиша:
чучулига напиша:Да му се истопореја на то авторитетите ко одлучија дека ќе ја поддржат нафтената индустрија.
хмммм, чучулига  ме изненадуваш.., ти млада дамо како да немаш појма за секојдневно занемарените, но фантастично силни ..меѓумолекуларни сили. Не се како атомските дефинитивно , но за човечки поими СПЕКТАКУЛАРНИ.
Знаеш ли како со неколку парчиња суво дрво се откинува карпа од 50 тона???

Кој тоа да му се истопорил на авторитетите??? Па и тие  самите тогаш појма немале што одлучуваат......освен што мирисале пари  од правецот на одлуката ... Very Happy Very Happy Very Happy
go oblikuvas vo krst, fo zemas vo raka pred tebe , kon karpata, i se deres: "karpo, ti nareduvam da se odvalis, vo ime na ocasinaisvJatoga duha Ameennn..."
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Чет Фед 05 2015, 20:59

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Чет Фед 05 2015, 21:10

VOL напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Да му се истопореја на то авторитетите ко одлучија дека ќе ја поддржат нафтената индустрија.
хмммм, чучулига  ме изненадуваш.., ти млада дамо како да немаш појма за секојдневно занемарените, но фантастично силни ..меѓумолекуларни сили. Не се како атомските дефинитивно , но за човечки поими СПЕКТАКУЛАРНИ.
Знаеш ли како со неколку парчиња суво дрво се откинува карпа од 50 тона???

Кој тоа да му се истопорил на авторитетите??? Па и тие  самите тогаш појма немале што одлучуваат......освен што мирисале пари  од правецот на одлуката ... Very Happy Very Happy Very Happy
go oblikuvas vo krst, fo zemas vo raka pred tebe , kon karpata, i se deres: "karpo, ti nareduvam da se odvalis, vo ime na ocasinaisvJatoga duha Ameennn..."
..не бе тоа е за Свети Стефан и остали глупандери , тие што знаат... делкаат плитки дупки , набиваат суви дрвени клинови и ги поливаат со вода.....сабајлето карпата е расцепена... Very Happy Very Happy Very Happy

Уште како дете имав една книга дебела 10 сантима , се викаше Енциклопедија на Индуструското Производство....таму беше се убаво опишано.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Чет Фед 05 2015, 21:12

Ха... ич не ми текна.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Чет Фед 05 2015, 21:14

de be, beton, znaeme za toa, eee...okrugla e zemjava i pred mene i pred tebe Laughing Laughing
malku sega ne e na odmet.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by чучулига on Чет Фед 05 2015, 21:15

Мене не ми текна си признавам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Саб Фед 07 2015, 11:22

VOL напиша:de be, beton, znaeme za toa, eee...okrugla e zemjava i pred mene i pred tebe Laughing Laughing
malku sega ne e na odmet.
ај не л'жи  ...јас бев на 15000 метра, апла се гледа ..рамна ко плоча Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Саб Фед 07 2015, 12:54

concrete напиша:
VOL напиша:de be, beton, znaeme za toa, eee...okrugla e zemjava i pred mene i pred tebe Laughing Laughing
malku sega ne e na odmet.
ај не л'жи  ...јас бев на 15000 метра, апла се гледа ..рамна ко плоча Very Happy Very Happy Very Happy
e pa ..mnogu letas togas Laughing

..a koga se razbudi, jambolijata ne bese na tebe , taka? Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Саб Фед 07 2015, 15:06

VOL напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:de be, beton, znaeme za toa, eee...okrugla e zemjava i pred mene i pred tebe Laughing Laughing
malku sega ne e na odmet.
ај не л'жи  ...јас бев на 15000 метра, апла се гледа ..рамна ко плоча Very Happy Very Happy Very Happy
e pa ..mnogu letas togas Laughing

..a koga se razbudi, jambolijata ne bese na tebe , taka? Laughing
...е јеби га вол, пак утна ...мааалку преку 15 иљади..не поише од 200 фита Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Саб Фед 07 2015, 15:13

a, koga ti se obrakja so "cpt. Armstrong, sir commander".. te lazea trpki po grbot od srekja?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Саб Фед 07 2015, 15:16

stari.. maalce snizi temperatura.. uups.. mislev.. visina..
bar do 11500 maksimum 12000.... najdrugarski te zamoluem. radi licen krven pritisak , zivti Brus Vilis od Armagedon, na kogo neverovatno me asociras..more, duri on me asocira na tebe.


..osven, ako ne si komaduval so konkord.. sto e mnogu verojatno , vo tvojov slucaj..
Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Саб Фед 07 2015, 15:28

VOL напиша:stari.. maalce snizi temperatura.. uups.. mislev.. visina..
bar do 11500 maksimum 12000.... najdrugarski te zamoluem. radi licen krven pritisak , zivti Brus Vilis od Armagedon, na kogo neverovatno me asociras..more, duri on me asocira na tebe.


..osven, ako ne si komaduval so konkord.. sto e mnogu verojatno , vo tvojov slucaj..
Twisted Evil
ахам...загриза а ???  и има зошто да загризуеш...
Иначе у Конкорд сум влегол само во оној што е во музејот у Бурже...... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Саб Фед 07 2015, 15:29

a be beton.. samo da znaes...samo da znaes...
Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Саб Фед 07 2015, 15:40

VOL напиша:a be beton.. samo da znaes...samo da znaes...
Laughing
....што да анам бе, дека магарињата летаат???   знам бе.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Саб Фед 07 2015, 15:41

letaat, letaat..i toa nisko -brzo... u brisanjac.. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by concrete on Пон Фед 09 2015, 19:04

VOL напиша:letaat, letaat..i toa nisko -brzo... u brisanjac.. Twisted Evil
..хе , ај добро де летаат. Инаку овде закачив еден фајл кој  верувам дека го немаш, иако со VOL-ови  како и со пешадиски нагазни никад не се знае Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
МИГ21
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by VOL on Пон Фед 09 2015, 19:10

a be so da ti kazam.. prosto me kutna.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: E-TEHNOLOGIJA, OBNOVLIVA ENERGIJA, RECIKLIRANJE, AVTOMOBILI I AVIONI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот