Интересно од светот

Страна 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Мај 14 2015, 09:01

чучулига напиша:Добро, на шо дрога се луѓево? и куриров српски и нивниот извор информатор?

http://www.kurir.rs/vesti/politika/preti-nam-treci-balkanski-rat-srbi-bugari-makedonci-i-grci-unistice-projekat-velike-albanije-clanak-1781261
..хмм многу реално и остварливо. Само малата грешка на CIA  е во крајниот резултат....
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Мај 14 2015, 12:03

http://pro.moneymappress.com/MMRBSSH39PPM3/EMMRR538/?email=seavo%40t-home.mk&a=8&o=144467&s=151121&u=1677519&l=574290&r=MC&g=0&h=true


на вакви приказни кошерите градат кули и стратегии...и всушност го бутаат светот у пропаст , наместо да се фатат за мотика посеат компир,одгледуваат овци и живеат среќно....
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Мај 14 2015, 21:44

“The IS is a direct result of the adventurism of the West,” Assange said.
He says the “adventurism” of Western countries has already destroyed the Libyan and Syrian society and now is “destroying Iraq for oil and other geopolitical reasons.”
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Пет Jул 03 2015, 21:25

Расел Бренд 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3147144/Russell-Brand-blames-UK-government-Tunisian-beach-massacre.htmlНе сум нешто посебно паметна ама не сум ни глупа (така си мислам)... ме буни оти не разбрав, абе ич не ми е јасно оти загинатите туристи ги спроведоја со војска и се' ко да загинале во борба во служба на државата.

scratch scratch scratch

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Вто Jул 14 2015, 07:25

Pred DESETINA godini bese lansiran satelitot NEW Horizons, na pat za Pluton..tolku vreme mu trebase da pristgne, se dvizi so brzna od 16 km vo sekunda ( cca 58 ooo km/h)
sega e vekje pristignat i treba da zapocne da snima i prvite snimki da dojdat do zemjata.
https://www.nasa.gov/image-feature/recent-measurements-of-pluto-and-charon-obtained-by-new-horizons
https://sh.wikipedia.org/wiki/New_Horizons

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Jул 26 2015, 21:05

Turcija denes

https://www.youtube.com/watch?v=xXaDkuizUaM

ovojpat, del od demonstrantite se kacile na pokrivite, i frlale molotovi.. ne se povlekuvaat od barikadite, a policijata ne odi vekje pes, tuku e primorana da se pika vo zastiteni oklopni vozila..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Jул 26 2015, 21:24

..што е работава???
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Нед Jул 26 2015, 21:30

concrete напиша:..што е работава???
Па турциве се прават кобајаги маваат по исис а у ствари главна мета им се курдите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Jул 26 2015, 21:31

concrete напиша:..што е работава???
ubena e aktivistka na levicata  na protesti.. i ovie zbesnaa. Cool
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Jул 26 2015, 21:40

eve povekje. od pred desetina minuti vesti..http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=26&nav_category=78&nav_id=1020132
izgleda eskalira situacijava,skinale eden dzandar.

Istanbul: Policajac ubijen u sukobima
Jedan policajac poginuo je tokom žestokih sukoba demonstranata i policajaca u Istanbulu, javlja AFP, pozivajući se na turske medije.
Izvor: B92, Tanjug nedelja, 26.07.2015. | 21:18
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Jул 26 2015, 23:00

VOL напиша:
concrete напиша:..што е работава???
ubena e aktivistka na levicata  na protesti.. i ovie zbesnaa. Cool
...јасно е дека ППК  е целта за уништувње , а не ИСИЛ, тоа и од авион се гледа , ама и овие најбучните со молотиви коктели  се  сигурно ЦИА палтеници. 
ППК не е пејачко друштво....
Повеќе ми личи на покушај да се намести јавното мнение против ....тие се навистина респектабилна сила и што е најважно имаат идеолошка матрица  што е денес реткост и од што американците се плашат како ѓавол од крст или вампир од лук... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Пон Jул 27 2015, 11:23

..види , види ..не издржаа ни два дена за да не биде апла кој е организаторот..:
http://www.makdenes.org/content/article/27154198.html

...старата техника на Едисон : измисли потреба, дај решение, произведи го и продај го за скупи пари....
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Вто Jул 28 2015, 02:54

mamata poremetena  da im ja ebm.. Evil or Very Mad
od ovaa stoka pogolem moron moze da bide samo onoj sto gi zasakal, vakvi moroni ko sto se.. scratch ebati poremetenite.
(new york dayly news..
http://www.nydailynews.com/news/national/watch-woman-drops-child-catch-wedding-bouquet-article-1.2305554  )

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Вто Jул 28 2015, 14:12

..Курдиве гледам веќе апла почнуат да ги работат... Cool
Сега се зависи од кинескиот тег, на кој тас ќе превагне...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Вто Jул 28 2015, 22:42


Така треба ... то и слични се треба од сегде да се набрка ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Вто Jул 28 2015, 23:01

king напиша:

Така треба ... то и слични се треба од сегде да се набрка ....
...на клоци, одама викам , плус катран и перја  и картон околу врат : курва индијанска... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Сре Jул 29 2015, 19:06

i normalno, samo "tie" ja imaat informacijata, so ogled deka imaat instalirano meteoroloska stanica na povrsinata na sonceto, koja licno ja zastrafil nikoj drug osven- super men, koj baj d uej, razbira se, odamna zeleniot karton go zameni so americko citizenship...

( na "plus24.." najdole pod teksot stoi "napisano od Irina".. e pa "Irina" da ti go nacukam pred-apokalipticno, zguzativno, ne beri gajle za honorarot ionaka ide kraj, ama ako ne dojde, bar da te onadam, da ti dojde..)

..a be barem engleski da razbiraa da tibam panikapredizvikuvacite, napisala vo prvata recenica "Vo slednite 12 casa ke dobieme predupreduvanje... " ko da ete, samo sto ne dosla katastrofava..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Сре Jул 29 2015, 19:49

..само начукуење VOL, друго не ги опрааа, нашиве "новинарки".
Инаку за можноста на поголемка ерупција на Сонцето се збори неколку години наназад....ваљда имаат, се надевам... некоја наука за тоа , на повисоко ниво од гледање у гравчиња и птичји џигери?? Wink
Но дека нешто се догаџа се гледа и по однесувањето на некои...еве оваа пак одлепила...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Сре Jул 29 2015, 21:44

koja/sto e ova?
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Jул 30 2015, 10:18

VOL напиша:koja/sto e ova?
Викторија Сикрет....пардооон  Њуланд Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Чет Jул 30 2015, 15:18

Ау, Ал Сауд ги уљандисал французите

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=07&dd=30&nav_id=1021620

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Jул 30 2015, 16:37

concrete напиша:
VOL напиша:koja/sto e ova?
Викторија Сикрет....пардооон  Њуланд Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
kaj vaa nema "sikret", tuku sekret..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Чет Jул 30 2015, 16:42

Ма, таа ... од којзнае кога ни секрет не видела .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот