Интересно од светот

Страна 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Апр 09 2015, 18:04


prosto da se "zaljubi" nekoj u vakov rezultat, voshiteno da se naguzi razguzi, a potoa da prede za ljubav i demokratija i svet bez vojni i..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Нед Апр 12 2015, 19:15

Кина

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2015&mm=04&dd=12&nav_id=979879

па разбирам, бааги ги избрукаја посебно то детето пред некоја година шо со нож се потпиша на споменик во Луксор.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Апр 12 2015, 19:27

чучулига напиша:Кина

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2015&mm=04&dd=12&nav_id=979879

па разбирам, бааги ги избрукаја посебно то детето пред некоја година шо со нож се потпиша на споменик во Луксор.
..просечен кинез е невидена џукела, тие во принцип оставени без контрола се ко инсекти. Не е ни чудо ги има ко кусих паса, па шансата да дојдеш во контакт и колизија со такви е огромна. Легендарни се приказните а однесување на БОГАТИТЕ КИНЕЗИ   во УСА и Канада... Smile  Русите можат вода да им носат...
Интересно е како меѓу нив , а и меѓу русите се најголемите умови на планетава. Веројатно е вистина дека квантитетот вади и квалитет.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Нед Апр 12 2015, 19:36


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Апр 12 2015, 19:36

Амеркењците пак спичкаваат нешто ко слонови во стаклена бавча....сеа на пик е Јемен...:

avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Апр 12 2015, 19:45

concrete напиша:
чучулига напиша:Кина

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2015&mm=04&dd=12&nav_id=979879

па разбирам, бааги ги избрукаја посебно то детето пред некоја година шо со нож се потпиша на споменик во Луксор.
..просечен кинез е невидена џукела, тие во принцип оставени без контрола се ко инсекти. Не е ни чудо ги има ко кусих паса, па шансата да дојдеш во контакт и колизија со такви е огромна. Легендарни се приказните а однесување на БОГАТИТЕ КИНЕЗИ   во УСА и Канада... Smile  Русите можат вода да им носат...
Интересно е како меѓу нив , а и меѓу русите се најголемите умови на планетава. Веројатно е вистина дека квантитетот вади и квалитет.... Very Happy Very Happy Very Happy
tek kineskinjite kakvi se.
grmuski! Suspect Suspect Suspect
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Пон Апр 13 2015, 10:13


....шипатарес веројатно веќе подигаат у кондиција некој "олеснувач", кој дури мислам ќе има добрано полесна и попријатна задача од оној тачи со бабата олбрајт.... Very Happy Very Happy Very Happy .....или нема?????
А спотот пун лезбејки и педера, пља после се прашуеме од кај онаа списатељска џукела прима сила....:
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Пон Апр 13 2015, 10:49

samo roditelite im gi zalam.stoka americka, pa uste reklami ke pravat,. semkata americka da im se sotre, i niv i so se niv, mameto nenormalno nivno.svetov go preobratija,vo nivno buniste.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Чет Апр 16 2015, 17:51


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Апр 16 2015, 19:09

..човекот проба да си напраи место у историја Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Апр 16 2015, 19:16


Od kada su američke snage 2002. godine srušile strahovladu talibana, proizvodnja opijuma u zemlji se utrostručila, a Afganistan je postao domovina najveće mreže za proizvodnju i distribuciju opijuma u svijetu, te čini više od 90 posto svjetske proizvodnje te opojne droge.http://www.altermainstreaminfo.com.hr/vijesti/opijumske-igre-americkih-trupa-u-afganistanu-obaraju-330
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Чет Апр 16 2015, 19:19

concrete напиша:..човекот проба да си напраи место у историја Very Happy Very Happy Very Happy
Мислиш?

Ај па можда Фидел ќе кажи дали се мувал со Мерлин Монро.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Апр 16 2015, 21:02

чучулига напиша:
concrete напиша:..човекот проба да си напраи место у историја Very Happy Very Happy Very Happy
Мислиш?

Ај па можда Фидел ќе кажи дали се мувал со Мерлин Монро.
..па што и да се мувал???  не па бил губав за да не може да си купи една скупа курва... Wink
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Пет Апр 17 2015, 21:47

Интересна ова западната демократија...

за сад знаев ама за обединетото кралство не... дека мора да се регистрираш за да гласаш.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by хан Ацо on Саб Апр 18 2015, 11:32

чучулига напиша:Интересна ова западната демократија...

за сад знаев ама за обединетото кралство не... дека мора да се регистрираш за да гласаш.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
А по ли е добре како е кай вас и кай нас-со 200 ильади гласачи фантоми?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Саб Апр 18 2015, 11:39

Демократија ултра...

секој, ама секој (шо има сега да ситничиме дали постоеле или не) има право да гласа.

Ние треба нив да ги учиме бре!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Саб Апр 18 2015, 14:41

avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Вто Апр 28 2015, 02:38

Фондацијата Клинтон призна пропусти во пријавувањето на даноци

http://mk.voanews.com/content/macedonian-voa-clinton-tax-problems/2736545.html

Интересно како ..после фаќање со спуштени гаќи ... со помош на лингвистичка акробатика ... затајувањето на данок станува ненамерна грешка ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Вто Апр 28 2015, 18:34

Има многу поќе околу брачниот пар Клинтон од само затајување данок и неговите неверства... имплицирани се во треговија со дрога на пр.

Чим ми текни на документарецот, ќе го напишам/постирам овде.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Вто Апр 28 2015, 19:30

чучулига напиша:Има многу поќе околу брачниот пар Клинтон од само затајување данок и неговите неверства... имплицирани се во треговија со дрога на пр.

Чим ми текни на документарецот, ќе го напишам/постирам овде.
Клинтон од младоста е во канџите на глобалистичките свињи. Дрогата му е многу блиска , а ништо не му е свето....И Клинтонка е некаде тука , според познатата проверена аксиома дека секое грне си наоѓа капаче... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Вто Апр 28 2015, 19:42

Очебијно да.(ова не е документарецот шо јас го спомнав погоре ама и ова е информативно во ред... мислам)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Вто Апр 28 2015, 23:05

чучулига напиша:Очебијно да.
Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Мај 07 2015, 20:47

i to a bidna!
9. majska PARADA so TENKOVI vrz .,.. BELATA kUKJA u "Uasington"
lele ama im go nacukaa Laughing Laughing Laughing

nekoj ke si go popushi sega sam sa samim sobom, ajt na zdravje!
https://www.youtube.com/watch?v=BGwF0ILMyiw

ih, kako "ora" T-34 na parada po... UAJT HAUS Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Чет Мај 14 2015, 01:49

Добро, на шо дрога се луѓево? и куриров српски и нивниот извор информатор?

http://www.kurir.rs/vesti/politika/preti-nam-treci-balkanski-rat-srbi-bugari-makedonci-i-grci-unistice-projekat-velike-albanije-clanak-1781261

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот