Интересно од светот

Страна 6 of 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Вто Aвг 18 2015, 13:53

Абе мајтапете ги ама во моментов се во напад на сите фронтој и никој не му ги поматува сметките ама ич.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Вто Aвг 18 2015, 14:02

чучулига напиша:Абе мајтапете ги ама во моментов се во напад на сите фронтој и никој не му ги поматува сметките ама ич.
..не е чудо бе Чучулига , на какво дереџе се донесени ментално и физички американците се е можно Very Happy Very Happy Very Happy

нашиот проблем е што нашиве генерации натаму одат.....со сесрдна помош на феудалниот господар од замокот Градиште....и неговите овдешни ракоположени сатрапи Wink
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Пет Aвг 21 2015, 10:30

А ха хаааа....

http://a1on.mk/wordpress/archives/522318

... и пази ..неверството било кривично дело во уса армијата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

швалери... јок, а педери може ... ебати америте ...
...изгледа таму кога се тушираат намерно го испуштаат сапунот .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 12:04

ФОТО Поради љубовта кон сопругата, 22 години со чекан ја пробивал планината


kolku I da e budala, jebi ga.. pak mi e zal za coecevo.

mislam..

sepak rezultatot e pozitiven, ja presekol planinata Laughing

http://www.plusinfo.mk/vest/37738/foto-poradi-ljubovta-kon-soprugata-22-godini-so-cekan-ja-probival-planinata

Дека љубовта нема граници, докажал Индиецот кој за својата сопруга буквално ја преполовил планината. За тоа му биле потребни дури 22 години, но не ни помислувал да се откаже и затоа приказната за неговото импресивно дело сега ќе стане боливудски филм, пишува „Дејли мејл“. 
Ја намалил оддалеченоста за 40 километри

Дашрат Манџи, припадник на најсиромашната индиска каста, ја изгубил сопругата Фалгуни во 1959 година бидејќи не добила лекарска помош навреме. Фалгуни не стасала до болницата, бидејќи од своето село до болницата морале да ја обиколат планината која води до најблискиот град оддалечен 55 километри. Болката и тагата поради губитокот на саканата жена Манџи одлучил да ги покаже на необичен начин. Цврсто одлучил дека планината Гехлур сместена во источен Бихар, која на некој начин е виновна за смртта на неговата сопруга, повеќе никогаш никому нема да го создаде истиот проблем.

Манџи го зел длетото во рацете, и не го испуштал ден и ноќ. Ја пробивал (засекувал) планината по средината, па неговите мали засеци набрзо се претворале во се поголеми, додека конечно не успеал да ја намали оддалеченоста од 55 км на само 15 км. Во 1982 пробил патче од 110 метри кои на некои места било широко дури девет метри.
Го прогласувале за луд
- Оваа приказна е прекрасна и, пред се, инспиративна. Тој докажал дека нешто наизглед невозможно е, всушност, возможно, ако тоа силно го посакувате. Она што го направил им помогнало на илјадници луѓе – рекол Навазудин Сидикви, боливудскиот актер кој во филмот ќе го отелотвори Манџи. Филмот ќе се вика „Манџи – планински човек“, а Сидикви признава дека да се отелотвори Манџи во некои моменти не било нималку едноставно.

- Најтешко ми беше да се фати аспектот на тој негов фанатизам. Она што тој го направил е извонредно. Такво нешто би требало да биде пример на младите – рекол Сидикви за АФП.

Манџи бил свесен дека мештаните го прогласувале за луд кога почнал со разбивањето на планината. Но, по неколку години упорно работење, сфатиле дека на сите, всушност, им прави услуга.

По неговиот макотрпен труд, срамотна е информацијата дека на локалните власти им требало дури три децении преминот кој го направил да го претворат во вистински пат. Манџи рекол дека бил воодушевен кога видел дека успеал во својот наум.  
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Aвг 27 2015, 01:39

Ова со пилињав ме потсети на една ситуација на враќање од горе, рано сабаје, ладно и измаглица...после Загреб према Белград .., некаде кај Кутина шлепер како оној погоре , ама ладњача, му се превртела приколката и се растурила ко картонска кутија. Автопатот беше покриен со смрзнати пилиња , онака фино спакувани.., возев како низ длабок снег. Народ беше паркирал и буташе у аута...
Едно време отворив врата и онака од седиште прибрав неколку комада...за печење....ќелепурот е неодолив сепак... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Aвг 27 2015, 01:42

e kako ne ti se razmrznaa de, do Belgrad. kaj gi pecese, pod hauba Laughing Laughing Laughing ?
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Aвг 27 2015, 01:48

VOL напиша:e kako ne ti se razmrznaa de, do Belgrad. kaj gi pecese, pod hauba Laughing Laughing Laughing ?
..не бе, не заебаај,  стигнаа до Скопје таман.... Без заебанција, до кај ти гледа око пилиња по асвалт и тоа густо едно до друго.. стегнати у тоа жуто црвена фолија камен смрзнати..., башка зима.. Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Пон Aвг 31 2015, 07:44

hihihi...

kopiljov frlal kamenja so catal po izraelcive, toa  kaj niv nesto kako "dobro utro"..
I ovoj jehudov, automaCki resil da go apsi Twisted Evil , ( I toa e kaj niv nesto kao, sekojdnevica, nesto ko "dal ti bog dobro , dete"..)

pa go vlece po kamenjana, neli, da go nosi vo zandani

ama sestra mu, ( onaa so najvise vristi na videoto, u rozeva maica)
ne go dava bratceto, pa mu ja grize rakata na vojnikov, Laughing da go pusti.
..naredno e - majkive palestinki, go mlatat zdravo "specijalecov" I mu ja vadat maskata od liceto, pa za srekja mu doagja komandirot da go izvlece od rezilot vo koj se zaeba I samit vleze..

epilog, jehudot so izedena ruka od 15 godisno devojce , posramen I izsamaran se povlekue, detevo so gips na raka -spaseno od Zulum-beg Jehudi Laughing a videovo  uspesno snimeno se siri po cel svet
(najinteresna mi e Kalesh Angja so mu zabi ocnjaci u ruka na vojnikov,go izgiriza be, siroto devojce Laughing Laughing Laughing Laughing  )
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Сре Сеп 02 2015, 08:19

[img][/img]


genijalno otkritie..
otkrile deka.. Kina.. svoite podmornici.. moze upotrebi more.. za da gi skriela svoite podmornici Laughing Laughing Laughing

oobozegospode..ooKolumbo, mamu tibam ljubopitna...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Сре Сеп 02 2015, 08:26

sledno mozebi ke otkrijat deka Rusija go koristi vozdusniot proctor, za svoite avioni...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Сре Сеп 02 2015, 08:27

Не е крив Колумбо ... тој и појма си немал каде отишол ...
...крив е оној што му ја дал картата на Пири Рејс ..._________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Сре Сеп 02 2015, 08:29

Кузнај дали некогаш ќе се разјасни таја карта.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Сре Сеп 02 2015, 08:35

чучулига напиша:Кузнај дали некогаш ќе се разјасни таја карта.
Па како и секогаш ... стварната вистина е тотално различна од официјалната верзија ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Сре Сеп 02 2015, 12:10

a be...otkrija deka podmornicite ... mozat da se skrijat vo...vooodaaa...!?!
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Пет Сеп 04 2015, 18:06


САД и Европа „уцвикаа“ од Кина

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=9415726198&id=13&setIzdanie=23558

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Пон Сеп 07 2015, 11:54

a sto da se ocekyva od "operativci" zadoeni so holivudsko mleko :

americki CIA spiuni izlozeni ko mladi majmuni Smile Smile
 fateni kako se presoblekuvaat od zeni vo mazi, kako glumat sprotiven pol, setaat so "bebe" vo race,
..I drugi dilentanski "finti". ubavo gi "spionirale" spiunive, kako mladi majmuni I ete im gi na youtube.


bolni se, do posleden covek.a interesno sto rusive, celo vreme gi pratele, gi snimale,supertajnive superheroi na CIA dodeka go spasuvale svetot i na kraj si napravile show od niv.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Саб Сеп 12 2015, 23:00

Уф уф уф .... што ќе биде следно ....


Ултимативна лага: Жената која станала симбол на страдањата на 9/11 - Не постои!

http://tocka.com.mk/1/170373/ultimativna-laga-zenata-koja-stanala-simbol-na-stradanjata-na-9-11-ne-postoi

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Сеп 13 2015, 00:21

king напиша:Уф уф уф .... што ќе биде следно ....


Ултимативна лага: Жената која станала симбол на страдањата на 9/11 - Не постои!

http://tocka.com.mk/1/170373/ultimativna-laga-zenata-koja-stanala-simbol-na-stradanjata-na-9-11-ne-postoi
..нема следно...се е тоа лажа и паралажа со цел да се завладее со светот. Од тој доџем-ти 9-11 кошер американците буквално ебаваат кого сакаат , како сакаат и од која страна сакаат...Претходно со басната за  холокаустот во кој потрошија некој милион  за нив  "безвредни источноевропски евреи" ставија под свое се што можеше да се стави од банка , филмска индустрија , весници , радио и ТВ. Ги перат мозоците и тераат ќејфои. Ко воли нек изволи...резултатите се секаде околу нас... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Нед Сеп 13 2015, 00:28

То за генецодот на евреите.... абе дали па баш секаде, секогаш мора да се истакнуват... ама баш... ко да се единствени жртви на светов...

ме иритират

друго ми е муабетот

http://plusinfo.mk/vest/39587/50-shpioni-na-cia-velat-deka-razuznavackite-izveshtai-za-isis-bile-falsifikuvani

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Сеп 13 2015, 01:23

чучулига напиша:То за генецодот на евреите.... абе дали па баш секаде, секогаш мора да се истакнуват... ама баш... ко да се единствени жртви на светов...

ме иритират

друго ми е муабетот

http://plusinfo.mk/vest/39587/50-shpioni-na-cia-velat-deka-razuznavackite-izveshtai-za-isis-bile-falsifikuvani
избран народ се бе , а американциве ги напраија џукели , дебели, со замастени мозоци и испрани мисли...., сега пробаат сите други такви да ги сторат....и признавам...добро им иде  Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Нед Сеп 13 2015, 01:27

ахаа... а каков избран народ се?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Сеп 13 2015, 01:56

чучулига напиша:ахаа... а каков избран народ се?
.....боговите ги избрале да бидат господари на луѓето....кои тие со генетски инжињеринг ги створиле од приматите во неколку повеќе или помалку успешни турнуси.....пред да си одат понатака по патот.. а им оставиле правила како понатака...Wink

Ne sklapaj saveze s drugim stanovnicima zemlje
Ne uzimaj druge žene sinovima Izraela
Ne izrađuj božanstva od lijevanih metala
Poštuj slavlje izlaska iz Egipta
Posveti meni svu prvorođenu mušku djecu
Poštuj subotu
Svaki muškarac će se morati pojaviti ispred mene tri puta godišnje
Ne nudi krv žrtve na kruhu
Meni daj prve plodove zemlje
Ne vrij kozlića u mlijeku njegove majke
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Нед Сеп 13 2015, 02:01

И тие во окупираната терирорија наречена Израел си дават издишка и пардон за генцидот шо го прат врз Палестина?

ок.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Сеп 13 2015, 08:26

JEZIVO: Dečak od 9 godina bez milosti upucao medveda!

Rid Satli od oca je za svoj 9-ti rođendan na poklon dobio priliku da upuca mrkog medveda. Dečak, kom je dao pušku sa snajperom, oduševljeno je u društvu sa nekoliko vršnjaka promatrao svoju lovinu. Kada su se na improvizovanom hranilištu pojavila dva medveda, Rid je naciljao i jednim hicem usmrtio životinju. 
Drugi je medved pobegao.

Uzbuđenju nije bilo kraja! Rid je sa prijateljima slavio svoj prvi odstrel, a njegov ponosni tata Greg na internetu je objavio snimak sinovljevog prvog lova.
“Videli smo 8 medveda! Jednog smo sredili, preostaje nam 7!”, uzbuđeno je komentarisao Rid nakon pucnja.
http://www.kurir.rs/planeta/video-jezivo-decak-od-9-godina-bez-milosti-upucao-medveda-clanak-1928497
idioti.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот