Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by чучулига on Сре 3 Дек - 13:12

Е то и баш не е, ама то шо ветија дека ќе има гас а сега нема да има ако не го обезбедат ќе биди.

Ова ќе му дојди ко разголвање... дека се китат со туѓи пердуви.

Или па не ветија гасификација?
avatar
чучулига

Posts : 13317
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by Centarec on Сре 3 Дек - 19:00

мање више шо имаат ветено, мислиш на некого му е битно тоа.

повеќе ми беше муабетот за пичкањето на курир да објави вест без претходно да добие инструкции што треба да напише да не ја нападне владата, митре од битуше да не се осети изигран, и по можност да се надоврземе дека во времето на бранко не ни имало проект за гасификација.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Пон 8 Дек - 23:05

Бугарите пак пишман аџии .... ене Бојко ќе коленичи во Брисел за да му дозволат со изградбата на јужниот тек ...

http://lokalno.mk/bugarija-kje-bara-dozvola-od-brisel-za-da-prodolzhi-juzhen-tek/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9162
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Вто 9 Дек - 23:27

Путин кажа ... њет за јужен поток ... цела ЕУ срипа ....
... сега викаат ... потребен им бил ... ама морало да се усклади со ЕУ протоколите ....
... а протоколите да ти биле ... некако да си ги покријат загубите на нивните и америчките компании од фрлањето во аут на украинската траса ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9162
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Вто 16 Дек - 10:48

Меркел ја поддржа желбата на Бугарија за реализирање на „Јужен тек“

http://mk.rbth.com/news/2014/12/16/merkel_ja_poddrza_zelbata_na_bugarija_za_realiziranje_na_juzen_tek_39655.html

Aj aj aj .... сега ЕУ моли на колена ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9162
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Вто 16 Дек - 16:54

http://webtribune.rs/viktor-orban-madarski-putin-covek-koji-zna-da-ga-je-izabrao-madarski-narod-a-ne-eu/


Naravno, neće joj to tek tako poći od ruke. Treba očekivati masovni izlazak studenata na ulice, sa zahtevima da se sledi Zapad, a ne varvarski Istok. Tehnologija ovakvih masovnih protesta je već razrađena, čak postoje i međunarodni specijalisti koje prebacuju u odgovarajuću zemlju u skladu sa potrebama.
Međutim, postoji sumnja da će ti protesti biti tako masovni kao u Ukrajini. Pod bokom Mađara počinje da se mrzne Bugarska, čija vlada pljuva na sopstvene građane radi milostivog osmejka pokrovitelja iz Brisela i Vašingtona. Kad-tad će ih sopstveni građani upitati do čega su oni svojim lakejstvom pred američkim energetskim korporacijama doveli bugarsku energetiku.
Jer je rezultat te politike prilično paradoksalan. Imajući vrlo jeftinu struju iz nuklearne elektrane „Belene“, oni su zatvorili ovu moćnu stanicu samo zato što je izgrađena po ruskoj tehnologiji (usput, u skladu sa najnovijim bezbednosnim zahtevima) i sada kupuju struju po svemirskim cenama sa TEC, od koje profitiraju Amerikanci. Kao rezultat toga, Bugari tokom zime greju gradske stanove sa drvetom i izlaze na proteste.
avatar
concrete

Posts : 6500
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by чучулига on Пет 19 Дек - 20:31

king напиша:Бугарите пак пишман аџии .... ене Бојко ќе коленичи во Брисел за да му дозволат со изградбата на јужниот тек ...

http://lokalno.mk/bugarija-kje-bara-dozvola-od-brisel-za-da-prodolzhi-juzhen-tek/

И би

http://rt.com/business/215983-bulgaria-permit-south-stream/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13317
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пет 19 Дек - 21:01

...се заебале....сеа ќе оди преку Македонија.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6500
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Пет 26 Дек - 1:37

хи хи хихихи


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9162
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Пет 20 Фед - 12:43

Има големи шанси, за инат на некои наши запењавени евроатлански глобалисти кои се утепаа просерувајки се, да низ Македонија поминува главниот цевковод а не само крак, слепо црево ...


Виктор, Владимир и Македонија

http://faktor.mk/2015/02/20/viktor-vladimir-i-Makedonija/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9162
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пет 20 Фед - 13:13

king напиша:Има големи шанси, за инат на некои наши запењавени евроатлански глобалисти кои се утепаа просерувајки се, да низ Македонија поминува главниот цевковод а не само крак, слепо црево ...


Виктор, Владимир и Македонија

http://faktor.mk/2015/02/20/viktor-vladimir-i-Makedonija/
..многу тешко , се коси со сите реални услови во дадениов момент. Проблемот е што нема проблем , освен тој во нашите глави...наречен нестрпливост.
Во наредните стотина години гасот од русија ќе биде битен енергенс. А некои траси вака и онака не можат да не прескокнат, бидејќи и тој како водата секогаш си го наоѓа најлесниот пат. И тука многу не може никој смртен да влијае колку и да се труди, да не подбутне или избутка.
А јасно е и дека сеуште немаме јасна слика што всушност сакаме пред се во економски поглед. Не е доволно само да се сака подоброто , туку и да се дефинира и упорно истрае на патот за да се дојде до него .
Во спротивно останува само илизијата дека тоа подобро е некаде таму и сите се трудат да отидат натаму....обично во личниот заеб. Wink
avatar
concrete

Posts : 6500
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Нед 9 Окт - 23:05


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9162
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Пон 14 Ное - 12:04

http://netpress.com.mk/se-intenziviraat-podgotovkite-za-turski-tek-ek-gazprom-blizu-dogovor/

ете зошто оној мајмунот од амерички председник во заминување ќе се спотера у јужноциганија

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9162
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот