Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 18:35

Sahara raj напиша:Yaska, aj malku podzakoci so potpiknuvanje, gledas deka rabotava e ozbilna...vekje ne  e za zaebancija a kamoli segi da teras. Smile
Odneo vrag shalu. Koga ke se setam na zborovite na eden kolega od vodenica: Samo da go docekame krajot.....e pa vredi da se zivee za toj mig.
p.s. Kako go pikna smajlito ???
Полека архитекту,за такви смајлиња, прво треба да можеш да постираш линкови.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 18:57

Южен тек нема да има додека не попуштиме ние.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 19:06

Ке попуштите не грижи се.Само Бојко да го најде својот интерес во сето тоа.А после ке бидат виновни сите од Станишев, до Местан па и Бареков.Само Бојко не...


Последната промена е направена од YAS на Пон Ное 24 2014, 19:15. Мислењето е променето 1 пати

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 19:13

хан Ацо напиша:Южен тек нема да има додека не попуштиме ние.
Тоа ВИЕ мој драг Хански пријателе , ништо не попуштате.....можете само да попушите, а тоа ќе признаеш не ќе да е за прв пат.
Фрау Меркел кај и да е ќе намигне, а вие како што е и ред  за поданици на германците ќе
 
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 19:14

concrete напиша:

Ништо друго не ни останува тогаш , само трпение... па да видиме  колку пари зајко овој пат ќе го репнат. Не верувам дека Фрау Меркел пак ќе интервенира да се намалува сумата... Very Happy Very Happy Very Happy
Се додека Зајко плаќа од свој џеб... 

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 19:17

concrete напиша:
хан Ацо напиша:Южен тек нема да има додека не попуштиме ние.
Тоа ВИЕ мој драг Хански пријателе , ништо не попуштате.....можете само да попушите, а тоа ќе признаеш не ќе да е за прв пат.
Фрау Меркел кај и да е ќе намигне, а вие како што е и ред  за поданици на германците ќе
 
Ова е навредливо почитувани Конкрит.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 19:19

YAS напиша:
concrete напиша:

Ништо друго не ни останува тогаш , само трпение... па да видиме  колку пари зајко овој пат ќе го репнат. Не верувам дека Фрау Меркел пак ќе интервенира да се намалува сумата... Very Happy Very Happy Very Happy
Се додека Зајко плаќа од свој џеб... 
...сакаш да кажеш дека овие никогаш не можат да му земат толку многу колку што тој може да си плати ќејфови ???
Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 19:21

YAS напиша:Ке попуштите не грижи се.Само Бојко да го најде својот интерес во сето тоа.А после ке бидат виновни сите од Станишев, до Местан па и Бареков.Само Бојко не...
Южен тек ке го има само ако биде во наша корист.А сеуште условите кои ни ги нуди Гаспром не са во наша корист.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 19:23

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Южен тек нема да има додека не попуштиме ние.
Тоа ВИЕ мој драг Хански пријателе , ништо не попуштате.....можете само да попушите, а тоа ќе признаеш не ќе да е за прв пат.
Фрау Меркел кај и да е ќе намигне, а вие како што е и ред  за поданици на германците ќе
 
Ова е навредливо почитувани Конкрит.
..зошто ..???  ќе и кажете на Фрау Меркел: одјеби фројлан??? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 19:24

хан Ацо напиша:
YAS напиша:Ке попуштите не грижи се.Само Бојко да го најде својот интерес во сето тоа.А после ке бидат виновни сите од Станишев, до Местан па и Бареков.Само Бојко не...
Южен тек ке го има само ако биде во наша корист.А сеуште условите кои ни ги нуди Гаспром не са во наша корист.
битно е да е во германска корист...другото ви е само илузија за по дома.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 19:24

concrete напиша:
хан Ацо напиша:
YAS напиша:Ке попуштите не грижи се.Само Бојко да го најде својот интерес во сето тоа.А после ке бидат виновни сите од Станишев, до Местан па и Бареков.Само Бојко не...
Южен тек ке го има само ако биде во наша корист.А сеуште условите кои ни ги нуди Гаспром не са во наша корист.
битно е да е во германска корист...другото ви е само илузија за по дома.... Very Happy Very Happy
Ова ми личи на германофобия нешто Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 19:28

concrete напиша:
YAS напиша:
concrete напиша:

Ништо друго не ни останува тогаш , само трпение... па да видиме  колку пари зајко овој пат ќе го репнат. Не верувам дека Фрау Меркел пак ќе интервенира да се намалува сумата... Very Happy Very Happy Very Happy
Се додека Зајко плаќа од свој џеб... 
...сакаш да кажеш дека овие никогаш не можат да му земат толку многу колку што тој може да си плати ќејфови ???
Very Happy Very Happy
Па , според владините медиуми,Зајко е баснословно богат.Се спомнуваа мноооогу милиони.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 19:29

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:
YAS напиша:Ке попуштите не грижи се.Само Бојко да го најде својот интерес во сето тоа.А после ке бидат виновни сите од Станишев, до Местан па и Бареков.Само Бојко не...
Южен тек ке го има само ако биде во наша корист.А сеуште условите кои ни ги нуди Гаспром не са во наша корист.
битно е да е во германска корист...другото ви е само илузија за по дома.... Very Happy Very Happy
Ова ми личи на германофобия нешто Very Happy
Таман работа.Тоа Конкрит само ти ги разбива илузиите. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 19:30

хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:
YAS напиша:Ке попуштите не грижи се.Само Бојко да го најде својот интерес во сето тоа.А после ке бидат виновни сите од Станишев, до Местан па и Бареков.Само Бојко не...
Южен тек ке го има само ако биде во наша корист.А сеуште условите кои ни ги нуди Гаспром не са во наша корист.
битно е да е во германска корист...другото ви е само илузија за по дома.... Very Happy Very Happy
Ова ми личи на германофобия нешто Very Happy
....не бе далеку од тоа,  мојот германски е сигурно подобар од твојот , вака на невидено.Плус моите интереси таму се поголеми од твоите, исто така на невидено.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 19:55

concrete напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:
YAS напиша:Ке попуштите не грижи се.Само Бојко да го најде својот интерес во сето тоа.А после ке бидат виновни сите од Станишев, до Местан па и Бареков.Само Бојко не...
Южен тек ке го има само ако биде во наша корист.А сеуште условите кои ни ги нуди Гаспром не са во наша корист.
битно е да е во германска корист...другото ви е само илузија за по дома.... Very Happy Very Happy
Ова ми личи на германофобия нешто Very Happy
....не бе далеку од тоа,  мојот германски е сигурно подобар од твојот , вака на невидено.Плус моите интереси таму се поголеми од твоите, исто така на невидено.... Very Happy Very Happy Very Happy
Викаш DEUTSCHLAND ÜBER ALLES,а Cool
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 20:07

Не бе Македониа убер Аллес Wink
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 20:48

concrete напиша:Не бе Македониа убер Аллес Wink
Македония и Бугария убер аллес,да се пукнаат душманиве Cool
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 22:05

хан Ацо напиша:
concrete напиша:Не бе Македониа убер Аллес Wink
Македония и Бугария убер аллес,да се пукнаат душманиве Cool
Прво МакедониЈа, второ да баците рука на коренот , а трето....тогаш може.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 24 2014, 22:22

concrete напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:Не бе Македониа убер Аллес Wink
Македония и Бугария убер аллес,да се пукнаат душманиве Cool
Прво МакедониЈа, второ да баците рука на коренот , а трето....тогаш може.... Very Happy Very Happy Very Happy
Коренот е кай нас,а и не бакнуваме рака никому.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Пон Ное 24 2014, 23:22

хан Ацо напиша:
Прво МакедониЈа, второ да баците рука на коренот , а трето....тогаш може.... Very Happy Very Happy Very Happy
Коренот е кай нас,а и не бакнуваме рака никому.
Знам ... нозе бакнувате ....

А што се однесува до Јужниот .... а бе ... први ќе почнете!
..уствари ..продолжите ...
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by concrete on Чет Ное 27 2014, 18:16

..сите купуваат и складираат нафта и горива ко луди, а цените стабилно ниски...,секогаш е многу сумњиво кога нешто не е по учебник... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by Arhimed on Вто Дек 02 2014, 03:10

Проектот Јужен тек откажан?!

Gazprom to build new 63 bcm Black Sea pipeline to Turkey instead of S. Stream RT Link
Novak later confirmed that Vladimir Putin personally ordered for the South Stream project to be mothballed, and its existing facilities to be repurposed for the new Turkish pipeline.
...
The new project will include a specially-constructed hub on the Turkish-Greek border. Russia’s energy minister Aleksandr Novak said it will supply customers in Eastern and Southern Europe.

Според новиот проект на Газпром, рускиот гас ќе транзитира преку Грција до крајните корисници.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by king on Вто Дек 02 2014, 11:14

Тоа можда би значело дека и преку нас ќе проаѓа, па наместо на слепо црево би биле на главниот вод ... а дел од трошоците за гасот би се конпезирале со танзитната наплата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by Arhimed on Вто Дек 02 2014, 23:35

king напиша:Тоа можда би значело дека и преку нас ќе проаѓа, па наместо на слепо црево би биле на главниот вод ... а дел од трошоците за гасот би се конпезирале со танзитната наплата ...
Од тоа што го видов на РТ, се планира гасовод (сопственост на ГазПром) низ Турција со дистрибутивен центар на границата со Грција. Од планираниот капацитет 63 милијарди м3 годишно, 14 мил. м3 се продаваат на Турција по повластена цена.

Целта е да се дојде до границата со ЕУ (Грција), бидејќи ЕУ правилата забрануваат монопол на дистрибуција и продажба.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by Centarec on Вто Дек 02 2014, 23:40

нек им каже некој на курир дека ова со јужен тек не е кривица на вмро, може да објават ок е.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јужен тек .. повторно, a по изгледа Турски тек ќе биде

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот