Вашите видео игрици

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Вашите видео игрици

Пишување by king on Вто Ное 18 2014, 10:25

Излезе четвртото продолжение на  Far Cry....  лудата акција продужуе!


Information

Hidden in the towering Himalayas lies Kyrat, a country steeped in tradition and violence. You are Ajay Ghale. Traveling to Kyrat to fulfill your mother’s dying wish, you find yourself caught up in a civil war to overthrow the oppressive regime of dictator Pagan Min. Explore and navigate this vast open world, where danger and unpredictability lurk around every corner. Here, every decision counts, and every second is a story. Welcome to Kyrat.

FEATURES

• EXPLORE AN OPEN WORLD FILLED WITH POSSIBILITIES
Discover the most diverse Far Cry world ever created. With terrain spanning from lush forests to the snowcapped Himalayas, the entire world is alive…and deadly.
- From leopards, rhinos, black eagles, and vicious honey badgers, Kyrat is home to abundant wildlife. As you embark on your hunt for resources, know that something may be hunting you…
- Scout enemy territory from above in the all-new gyrocopter and then plummet back to earth in your wing suit. Climb aboard the back of a six-ton elephant and unleash its raw power on your enemies.
- Choose the right weapon for the job, no matter how insane or unpredictable that job might be. With a diverse arsenal, you’ll be prepared for anything.

avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 10:40

Едно видео од една одлична игра од 2013 година...

Dishonored


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 11:09

Уште една одлична игра

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 11:24

И секако ... една од најдобрите групни акции во сингплеер кампања...

... во
Stalker Call Of Pripyat

финалната мисија ... пробивањето до точката на евакуација...

avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Нед Дек 14 2014, 16:32

За љубителите на шуњање по сенки и мрачни ќошиња... одлична игра

Thief - Master Thief Edition


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 20:32

Како ли ми промакнала ....
..ништо страшно ... торентот иде ..
..ај уште малку...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Чет Јан 22 2015, 13:24

Летово излегува најновиот Tomb Raider...
... PC верзијата ќе биде со подобра графика него на конзолите


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 13:27

Laba Kroft Twisted Evil Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Чет Јан 22 2015, 13:42

Кој има време и желба ... нека го погледне гејмплејот од TR 2013


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 13:43

drzi cicka... mme.. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Чет Јан 22 2015, 13:49

Postal 1,2, 3 ...игри во кои можеш да манијачиш ...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Саб Јан 31 2015, 00:16

Овој што ја правел листата... гомна да јаде ... 
... прва на листата треба да биде Kate Archer а тој не ја ни спомнал_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Нед Мар 01 2015, 23:26

Излезе римејк во HD на легендарната свемирска епопеја од 1999 година, стратегијата во real time ... HOMEWORLD
..колку се сеќавам беа три игри во серијалот

Homeworld

Homeworld Cataclisym

Homeworld 2

... како што се пишува оваа новава

Homeworld Remastered

е збир од сите три ..
..но ќе видиме ... сега ќе почнам да ја симнувам ..


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пон Апр 13 2015, 01:07

Интересно видео ... како низ годините, деценија и кусур, се развивал мултиплеерот во Call of Duty


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Мај 08 2015, 02:46

Aj малку од мултиплеерот на ARMA 3


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Вто Мај 19 2015, 00:05

Како ли сум ја промашил до сега ... ја инсталирав и одам сега да тепам малку французи ... Twisted Evil Twisted Evil

7554_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Мај 22 2015, 23:47

Лудница ....


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пон Јун 29 2015, 09:35

Пааааа ...конечно излезе една добра игрица

Wolfenstein - The 0ld Blood

... само 40-на гига за симнување...
.. кога ve'e нема нови а оригинални игри ... добри се и франшизите ...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Jул 31 2015, 01:09

Химната на заразените со зоната
_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пет Jул 31 2015, 01:30


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by king on Пон Aвг 03 2015, 22:42

Два мои скринпринта од игра...
_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by VOL on Вто Aвг 04 2015, 06:45

na posledniov skrin print: I sonceto go pukas ? Laughing

wolfenstein ,barem prvata, bese dobra igra. ama baraat mnogu vreme sedenje pred kompjuter..
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by concrete on Вто Aвг 04 2015, 08:46

...хммм, а бе јес да е топло , ама бар затоа се уште поише разголени, баталете принт скринои и игрици. Ништо повеќе од пола саат дневно на компјутер треба со закон да се пропише.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by VOL on Вто Aвг 04 2015, 17:53

okjes da reknes, pomalce igranje povekje je8anje..
znaes deka ima I porno-igri? Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by чучулига on Вто Aвг 04 2015, 17:58

хмммм... да се поќути или не прашање е сега

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите видео игрици

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот