Македонско образование

Страна 6 of 44 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Next

Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Пон Ное 24 2014, 23:27

king2 напиша:Стварно ... зошто протестираат овие ...
..за новите студенти се однесуваат промените!

Во старт си имаш позната ситуација и услови .. ти се свиѓаат запиши се, не ти се свиѓаат ..оди кај има поарно!

Оти ем не беше така кажано ем и оти не е фер за тие кои идат после нив.

А шо.. те ќе плаќаш за тие шо не ги прифаќат глупостиве па да се запишат приватно?

Дими се согласи дека нема потреба од екстерно за студенти на факултет?

ц ц ц

абе ај!!!!

А како ја оправдуваш викенд дружбата даскал родител ученик баш ме инетерсира?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пон Ное 24 2014, 23:33

чучулига напиша:

Оти ем не беше така кажано ем и оти не е фер за тие кои идат после нив.

А шо.. те ќе плаќаш за тие шо не ги прифаќат глупостиве па да се запишат приватно?

Дими се согласи дека нема потреба од екстерно за студенти на факултет?

ц ц ц

абе ај!!!!

А како ја оправдуваш викенд дружбата даскал родител ученик баш ме инетерсира?
Па ако даскалицата е некое добро маче ... неам ништо против ... Very Happy
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Пон Ное 24 2014, 23:41

king2 напиша:Па ако даскалицата е некое добро маче ... неам ништо против ... Very Happy

Со кармата шо си ја набиваш, гуд лак бро.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пон Ное 24 2014, 23:46

Зошто имам впечаток дека вечерва ... ти преовладува негативната енергија?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Пон Ное 24 2014, 23:52

Ааааааааа,

шо знам... навистина...

се е позитивно, засадив дел од својата иднина и то ме прај да се осеќам и добро и конкретно профитабилно.... па напрајв и други физичко изискувачи работи кои ќе резултираат со позитивен исход.... и убо ме прат да се чувствувам...

појма немам...

негативна сум ич.


Последната промена е направена од чучулига на Пон Ное 24 2014, 23:54. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 23:52

king2 напиша:Стварно ... зошто протестираат овие ...
..за новите студенти се однесуваат промените!

Во старт си имаш позната ситуација и услови .. ти се свиѓаат запиши се, не ти се свиѓаат ..оди кај има поарно!
Можеби ова твитче ке ти разјасни Кингу...


Ангела @RumShtangla


Не разбирале зашто протестираат студентите кога нив не ги фаќало екстерното. Зашто од гледање секој за себе стигнавме тука пичкавиматер.
7:41 PM - 23 Nov 2014


YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Вто Ное 25 2014, 00:47

YAS напиша:
king2 напиша:Стварно ... зошто протестираат овие ...
..за новите студенти се однесуваат промените!

Во старт си имаш позната ситуација и услови .. ти се свиѓаат запиши се, не ти се свиѓаат ..оди кај има поарно!
Можеби ова твитче ке ти разјасни Кингу...


Ангела @RumShtangla


Не разбирале зашто протестираат студентите кога нив не ги фаќало екстерното. Зашто од гледање секој за себе стигнавме тука пичкавиматер.
7:41 PM - 23 Nov 2014

..со сета почит YAS, ама ебате твитчето на румштанглата, пак ја утињате, иако сорос ве учи:  секој за себе.....да беше бар кремшнита Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Вто Ное 25 2014, 01:05

чучулига напиша:
king2 напиша:Стварно ... зошто протестираат овие ...
..за новите студенти се однесуваат промените!

Во старт си имаш позната ситуација и услови .. ти се свиѓаат запиши се, не ти се свиѓаат ..оди кај има поарно!

Оти ем не беше така кажано ем и оти не е фер за тие кои идат после нив.

YAS напиша:
Ангела @RumShtangla


Не разбирале зашто протестираат студентите кога нив не ги фаќало екстерното. Зашто од гледање секој за себе стигнавме тука пичкавиматер.
7:41 PM - 23 Nov 2014


concrete напиша:..со сета почит YAS, ама ебате твитчето на румштанглата, пак ја утињате, иако сорос ве учи:  секој за себе.....да беше бар кремшнита Very Happy

Awwwwwwwww,

а јас сум требала да бидам печена кокошка, пекингшка патка.... конкрит бе.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 09:02

еј кинг, сакаш да каеш дека падна на селскава фора на грујо као абе не важи ова за вас, за другите е : ))))))немој посабајлечки те молам : ))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 09:03

да се надопунам пошто неможам да едитирам пост -

ако рече утре грујо на сите мушки од утре им го сечеме стапот, а ти имаш син али тебе не те фаќа законот, ќе искочиш да се буниш или онака нема шо да се буниш ти пошто не те тангира лично?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Вто Ное 25 2014, 09:19

да се надопунам пошто неможам да едитирам пост -

Секој на располагање има 30 минути за едитирање на пост.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 09:20

не бе, имам локален проблем некој некоја скрипта ми кочи затоа не ми дава ни да цитирам ни да едитирам.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Вто Ное 25 2014, 09:54

concrete напиша:

..со сета почит YAS, ама ебате твитчето на румштанглата, пак ја утињате, иако сорос ве учи:  секој за себе.....да беше бар кремшнита Very Happy
Што да праиш цигло.Слаби ученици сме ние,па мислиме за доброто на сите.Но очигледно вие одлично сте научиле. А овој подолу му е најдобриот ученик.Гледај како внимателно ја слуша лекцијата... Twisted Evil

Македонско образование - Page 6 Gruevski.Soros

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 10:01

ристова астеруд како си ја рашљака мирка да ти е кејф да читаш дебелата како јаде шамарници.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Вто Ное 25 2014, 10:15

па сподели со нас ... линк ...
..немој сам да се насладуваш!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by reiter on Вто Ное 25 2014, 11:19

неможам да ја најдам емисијата на интернет(сина птица) со Александар Диневски каде во самиот ресторант раскажува за како препознал текст подготвен од службите а објавен во фокус(1995) а под истиот потпишана баба Мирка.Ако некој ја има или најде истата емисија нека постави видеото или ми прати во пп.
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Вто Ное 25 2014, 16:17

Мирка Велиновска е одличен патописец на светските настани,а би била многу слаб политичар,заради  нејзинито незнаење во спроведувањето на своите интереси во една табла во која се прекршуваат 200 различни, многу често спротивставени интереси.
Таквите се за жал скоро сите свирци кои себе се нарекуваат  "експерти",кој пак за разлика од Мирка се соросоидни платеници што ги прави странски експерти.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 16:23

немоеш кнез цел живот да тераш инат, чир на желудник искача.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Сре Ное 26 2014, 08:36

Мирка, за ралика од сите соросоидни свирци, ја гледа светската геополитика преку македонска призма,што за мене е услов на сите услови,за да може некој човек да се нарече македонски аналитичар.
Гледањето на светската политика низ европско-евроатланска, руска, или било каква призма те прави странец,или странски платеник во Македонија.
Од таа причина,многу ја почитувам Мирка која има свое мислење кое е македонско,а не мисли како што Западот наредил дека треба да мисли.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Сре Ное 26 2014, 08:49

да де мирка беше врвен политички геостратег на глобалната економија кога пајташеше со бранко натака навака. шо мислиш тој рапав глас од шо и е : ) мало виски мало кока кола.

мирка другар треба да разбереш дека има мислење за својот личен интерес, а не дека нешто македонско фиромско или што ти ја знам. ах бе со вакви овци што не си станав политичар ке ве остаев на питачки стап и нозете ке ми ги лижевте од благодарност...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Сре Ное 26 2014, 09:18

Centarec напиша:да де мирка беше врвен политички геостратег на глобалната економија кога пајташеше со бранко натака навака. шо мислиш тој рапав глас од шо и е : ) мало виски мало кока кола.

мирка другар треба да разбереш дека има мислење за својот личен интерес, а не дека нешто македонско фиромско или што ти ја знам. ах бе со вакви овци што не си станав политичар ке ве остаев на питачки стап и нозете ке ми ги лижевте од благодарност...
...еее-дее, овцо.., имаш уште време, качи се на гајба, не ти само виртуелно!! Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Сре Ное 26 2014, 09:33

ќе остаам тоа за нареден живот. нека ве дерат сега други овчари Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Сре Ное 26 2014, 09:39

concrete напиша:
Centarec напиша:да де мирка беше врвен политички геостратег на глобалната економија кога пајташеше со бранко натака навака. шо мислиш тој рапав глас од шо и е : ) мало виски мало кока кола.

мирка другар треба да разбереш дека има мислење за својот личен интерес, а не дека нешто македонско фиромско или што ти ја знам. ах бе со вакви овци што не си станав политичар ке ве остаев на питачки стап и нозете ке ми ги лижевте од благодарност...
...еее-дее, овцо.., имаш уште време, качи се на гајба, не ти само виртуелно!! Very Happy Very Happy
Таквите ко него на тротоар да се качат ќе паднат ,а ти па гајба.
Тоа е вииииисоко за него! Very Happy

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Сре Ное 26 2014, 09:42

па и ја тоа викам незнам што силува тука конкрит

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sahara raj on Сре Ное 26 2014, 20:03

https://www.youtube.com/watch?v=NjRcCzM9PbQ#t=125
Dobar spot za promocija na eksternoto!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 6 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 44 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот