Македонско образование

Страна 44 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Shtefica Mimicovska on Пет Ное 24 2017, 21:02

Rezhimot na gruevski padna, slobodaa dojde da nazdravime za zhivotot i slobodata , zhiveli!
sega da vidime shto ke pravat rezhimskite deca na rezhimskite roditeli koi bea verni na rezhimot na dpmnee..
treba da se drzhat vo posebni prostorii ili da se izbrkaat.
avatar
Shtefica Mimicovska

Posts : 10
Join date : 2017-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Саб Ное 25 2017, 06:09

Не знам само кај им се инкубаторите.Еден пријател планинар ми рече дека кога и да оди на планинарење ид Бабуна десно (не ми текнува како се вика домот) нон-стоп среќавал по 20-30млади луѓе со еден инструктор соросоид.

кнез

Posts : 630
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Shtefica Mimicovska on Нед Ное 26 2017, 22:43

Da ne beshe Soros, kje vladeeshe rezhimot na gruevski i denes.
Treba da nazdravime vo taa chest.
avatar
Shtefica Mimicovska

Posts : 10
Join date : 2017-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Shtefica Mimicovska on Нед Ное 26 2017, 22:53

Prema planiranoto za buxhetot za 2018 godina, konechno kje ima ovekje pari gradinkite i osnovnite uchilishta.Vicepremierot gospodinot Kocho Angjushev go najavi.
avatar
Shtefica Mimicovska

Posts : 10
Join date : 2017-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Пеколно момче on Нед Ное 26 2017, 23:02

Тој може да најави и дожд ако сака, сега кога ја добија власта што сакаат ќе си најават а може ништо и да не си исполнат.
avatar
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Пеколно момче on Нед Ное 26 2017, 23:03

Ја предадовте револуцијата! за да лапате повеќе!
avatar
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Spray on Пон Ное 27 2017, 21:07https://www.youtube.com/watch?v=rmX4VLkulUQ

приметлива е разликата кај Павле-бунтовнико со Павле- политичарот.
сега пелтечи, тешко се концентрира, туфка, незгодно му е.
не е ни гласен уште помалку јасен.

Професорот едноставно го матира.
avatar
Spray

Posts : 87
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by king on Пон Дек 04 2017, 23:10

http://24vesti.com.mk/reformi-vo-obrazovanie-%E2%80%93-kje-se-namaluva-brojot-na-predmeti-kje-se-skratat-i-studiskite-programi


абе што ги мачите децата ...
 ... на 14 години дајте им свидетелство за завршено основно, на 18 за средно  а на 23  диплома од факултет по желба ... и остајте ги на раат да си висат на фејсбук ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9160
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Вто Дек 05 2017, 12:27

king напиша:http://24vesti.com.mk/reformi-vo-obrazovanie-%E2%80%93-kje-se-namaluva-brojot-na-predmeti-kje-se-skratat-i-studiskite-programi


абе што ги мачите децата ...
 ... на 14 години дајте им свидетелство за завршено основно, на 18 за средно  а на 23  диплома од факултет по желба ... и остајте ги на раат да си висат на фејсбук ...
..то мајсторе, овие педофилистичариве забегуат... Cool
avatar
concrete

Posts : 6499
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Spray Yesterday at 15:51

проблемот со образованието е во наврат-нанос донесени програми ( кембриџ, на пример) во школството.
Рената Десковска ќе одигра улога на нем пион кој треба да одработи по пишано сценарио,

http://makedonskosonce.com/781/

најревносните најави за најревносните измени во учебниците се токму во историските читанки каде, ќе се менуваат сите настани и поими кои сака да ги смени Заев, да бидам попрецизен, како што сакаат да се смени грците, бугарите и албанците.Заев тука само се трга од голот и го остава без голман.

Штетата во образоанието е направена уште од претходната влада, во секкој предмет.
тоа треба да се исправи. Наместо да се корегира системот, т.е да се врати на “last good configuration" барем, Рената ќе мора да се прави и глува и слепа па да спроведе лаги во учебниците?
сите разбираме дека некому му требаат тендери, никој засега не коментира дека тендерите за експрес лонецот кој го планираат во учебниците. Ќе се офајди некој близок , како и во претходната власт, и тоа е тоа.
Сепак, штетата која ќе ја нанесат на на генерации деца оди на душа на оваа власт а има и дебела размакедонирачка позадина. Опасни игри,се тоа, господа од новата власт. Веќе се однесувате семоќно , како Груевски во кулминацијата на владеењето.
Како да ќе останете вечно на власт. Груевски не сметаше на последиците. Истата грешка ја правите и вие.
Со таа разлика што Груевски имаше 10 години да игра и стап и морков, а вие за 1 година направивте некои потези што ни Груевски не се осуди да ги направи ни за 10.

avatar
Spray

Posts : 87
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 44 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот