Македонско образование

Страна 5 of 44 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 44  Next

Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sahara raj on Нед Ное 23 2014, 20:15

YAS напиша:Па добро бре цигло, што е ова. Обид за корупција на опозиционерите на форумот? Laughing Laughing Laughing
Znaat kako treba so Ljubcovistive, mamu si trakale!!!! Very Happy

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 20:40

YAS напиша:Па добро бре цигло, што е ова. Обид за корупција на опозиционерите на форумот? Laughing Laughing Laughing
Шо се буниш ... па и ти си на официјалната листа на акционери ...и тоа уште пред ОЅА  да влезе
...
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sahara raj on Нед Ное 23 2014, 22:28

E sto ti e mladinava denesna izbrzana. "Trcaat pred ruda" za badijala. Ne mozea malku da pocekaat pa da vidata kako premierot se ubavo ke im objasni?! Samo da se protestiralo?!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 23:13

king2 напиша:
OSA напиша:
concrete напиша:с'кннн...  ти си битен чимбеник на овој форум, кај и да е  за уште едно 20 твои скапоцени поста  ја добиваш и првата акција.. Very Happy
ne mi se verue deka i ti i king praite falsifikat ...si vikam aj da ve procitam znam deka pametno pishuete ..odam na temata za balkanskite ubavici ,gledam centarec pishal post i odozdola pod juzerot stoi br 81 ,doagam posle tuka ,gleam mu taksuesh akcija ako naprai ushte 20 posta ,no pak pod juzerot mu stoi 81 ,shto znaci pishual ili ne vie ste tie shto gi broite postoite ,na centarec NANAZAD da ne mu gi broish ???
Нема никаков фалсификат!

Што избројал софтверот ..тоа е!

За твоја информација .... од пред ден два и ти си влезена во друштвото на акционери ...

Админот ќе се потруди да барем еднаш месечно јавно ја објави апдејтуваната листа!
aj ne me zezaj ! pa valda znam da gledam ! objasni mi kako moze da pishuvam i na poishe postovi da mi stoi brojot 124 ...koj vi e ovoj softver ziti se ....ne ne mi e mene dali sum vlegla ili ne vo drushtvoto na akcioneri ,ali nepravda netrpam i kraj ,plus ova epten e ochigledno ...daj pogledni pa diskutiraj ,odnosno pishi da procitame objasnuvanjeto ..
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 23:17

king2 напиша:
YAS напиша:Па добро бре цигло, што е ова. Обид за корупција на опозиционерите на форумот? Laughing Laughing Laughing
Шо се буниш ... па и ти си на официјалната листа на акционери ...и тоа уште пред ОЅА  да влезе
...
pred mene ??????nema shansa ,ja denonokno "rabotam"da nadohnadam propushtenoto ,i ako moze da ja stignam chuchuliga ,i koga Yas pred mene bil .....a....ova stvarno baram objasnuvanje ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 23:17

KING пред овој пост

Македонско образование - Page 5 111

и...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 23:18

и ... king после...

Македонско образование - Page 5 210

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 23:19

Centarec напиша:нема бе оса све ова преварант до преварант.
pazi molimte i ti pishue sega 83 posta ,za da ne se bunish ......a pred ova moze nekolku posta imaa brojka 81
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Нед Ное 23 2014, 23:21


Стравот лозјето го чува Кингу.Уцвика Грујо пред студентите.Очигледно не е многу сигурен во себе.Дали за тоа придонесува бомбата на Зајко,се надевам наскоро ке дознаеме. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 23:23

king2 напиша:KING пред овој пост

Македонско образование - Page 5 111

и...
stvarno sum jas IT CREP i si priznavam ,ama koga vidov ,vidov deka stoi u mesto brojchanikot ,i toa prvo primetiv kaj centarec ,pa duri posle kaj mene i kaj sahara ...seriozno ,ne mi e bitno voopshto ,no me interesirashe samo ,zatoa prashuvav
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 23:34

concrete напиша:
Постовите никој не ги брои, никој друг освен софтверот автоматски..ниту пак јас , а мислам ни админот, ни кинг имаат пристап да менуваат таму нешто....во секој случај  брзината и  дужината на јазикот не се смета овде за маана , наши сме си... Very Happy Very Happy Very Happy
jas samo si prashav ,chisto informativno ,primetiv otkako go prozva centarec ,i toa kaj nego prvo ,pa posle kaj mene ....konstatacijata "falsifikat "  ja upotrebiv za metafora a ne za da navredam ......brzinata i dolzinata na mojot jazik zavisi od materijalot  na  serviranite knedli ,no nikogash ne ja prekorachuvam dozvolenata brzina
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 23:43

осо овие двајцава ти се лева рука десен џеб. конкрит се има остручено компјутерски, ми ја хакнал кредитната го познав по изводот. ја нарачал the art of the metaphor од амазон, користена и тоа, а на таа пара...брука.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 23:43

e me puknavte i ne mi objasnivte ,ajde sega vaka ke ve prasham ...pishuvam vo 23 chasot i 19 minuti , post broj 132  ,posle toa pishuvam vo 23 chasot i 23 minuti ,post broj 132 ,i pishuvam vo 23 chasot i 34 minuti post broj 132 ....vo tri razlichni vreminja pishuvam tri razlichni posta i site so broj na post 132 ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 23:51

Centarec напиша:осо овие двајцава ти се лева рука десен џеб. конкрит се има остручено компјутерски, ми ја хакнал кредитната го познав по изводот. ја нарачал the art of the metaphor од амазон, користена и тоа, а на таа пара...брука.
cel zivot se zali deka e star ,ama lukav (itar )i glej sega nigde go nema da objasni .....i on bega od DUEL ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Нед Ное 23 2014, 23:56

премазан со сите намази бе. абе грујо тактика ни праи цело време немоеш крајот да му го најдеш а новчаникот све потанок и потанок. 

еве глеј сеа дека искочи дека сдс дал предлог за екстерното и дека владата појма немала што е тоа екстерно и дали се мачка на леб Smile па за у иднина ако сакаат да штрајкуваат студентите нека кршата глаа на бихачка пошто таму бил реално кривецот.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 23:56

ОЅА ...трк ти таму у меаната ....
...не знам на каква пауза пак излегла шанкерката ...
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by OSA on Пон Ное 24 2014, 00:20

Centarec напиша:премазан со сите намази бе. абе грујо тактика ни праи цело време немоеш крајот да му го најдеш а новчаникот све потанок и потанок. 

еве глеј сеа дека искочи дека сдс дал предлог за екстерното и дека владата појма немала што е тоа екстерно и дали се мачка на леб Smile па за у иднина ако сакаат да штрајкуваат студентите нека кршата глаа на бихачка пошто таму бил реално кривецот.
mora da pocneme na kurtashak da ja vrtime sekoja diskusija inaku se mrdnavme ...gledam u pozadina vesti na  shitel i anketa na student ..dole odi tekst :studentite zadovolni ,a crepot edvaj 20 kila sose krevet (po kazna ne im davaat da jadat )i kazue kolku mnogu e zadovolen od toa shto ke polaga drzaven ispit a ne ekterno ...
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sahara raj on Пон Ное 24 2014, 06:54

Osa koj go ebe softverot! Zemi si tetratka - pa za sekoj post - recka! Kako u tablanet. Ne dozvoluvaj eden softver da te d..i u pamet!Very Happy

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Пон Ное 24 2014, 08:45

абе а дегенчињана од УМС што ги провалија а им дале газоза и сендвич пред Гоце Делчев да серат демек сдс не излажа дека ќе било екстерно: )))па одма си ги избришаа профилите на фб по наредба на ваљда центарот за комуникации и говна јадење : )))

ова само кажува колку е уствари грујо усран од сам старт кога некој ке му се спротистави. така беше и со црква на плоштад, со општина центар, а еве и со студентите. не би ме чудело и сила да се употреби ако се интензивираат протестите.

али ако, терајте си вие антисорос кампања, има ќар и од тоа, ќе капне некое тендерче по заслуга разбира се Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Пон Ное 24 2014, 14:12

Ова околу проектот на владата за викенд дружбите на родителите и даскалите....

http://www.plusinfo.mk/vest/5312/foto-roditelite-kje-peat-na-priredbi-vo-duet-so-ucenicite

Абе, уште малку и во гаќи ќе ни се пикнат да ми простите како си зеле за право да уредуваат слободно време на луѓето.

А учителите ќе земаат дополнителни средства за дополнителни ангажмани во текот на викендот? Или пак можда ни наставниците ни родителите се луѓе кои заслужиле ден два слободни да ги поминат како им душа сака?

Ненормална работа Бог да чува.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Пон Ное 24 2014, 14:50

затоа децата правац у НОВА и чао журим. бидна тоа кога ние учевме у нормални какви такви школи.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS on Пон Ное 24 2014, 16:05

Наместо да послужи како заштитен елек од Зајковата бомба,екстерното за студентите стана ноќна мора за Грујо
И штипските студенти против екстерното или против државниот испит
Македонско образование - Page 5 24112014153518_stip%20studenti
Македонско образование - Page 5 PROTEST1212

Студентите без транспаренти, но извикувајќи „Не сакаме екстерно“, маршираа низ центарот на Штип. 

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec on Пон Ное 24 2014, 18:29

курир отворено контра студентите...храбро од курирци многу храбро.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пон Ное 24 2014, 23:12

Стварно ... зошто протестираат овие ...
..за новите студенти се однесуваат промените!

Во старт си имаш позната ситуација и услови .. ти се свиѓаат запиши се, не ти се свиѓаат ..оди кај има поарно!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 44 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24 ... 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот