Спортски настани

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Саб Ное 15 2014, 11:23

Денеска ке се одржи мечот мегьу Кличко и бугаринот Кубрат Пулев-Кобрата за светската титла во професионалниот бокс.Од 23 часот СЕТ во Хамбург.Од утре ке имаме нов светски шапион Very Happyavatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Саб Ное 15 2014, 12:28

Кубрат Пулев,кошмарот на Кличко Very Happy

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by reiter on Саб Ное 15 2014, 12:32

ќе изгуби Кличко?
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Саб Ное 15 2014, 12:42


reiter напиша:ќе изгуби Кличко?

Се надевам Wink
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by reiter on Нед Ное 16 2014, 09:33

и Пулев падна од левицата на Кличко во петта рунда.Иако и двајцата браќа Кличко ми се фаворити но некако кога се појави во политиката во Украина ми го сруши видикот за вистински спортист како боксер.
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Нед Ное 16 2014, 10:46

Како и да е,секоя чест на Кличко.Докажа дека е най големиот во боксот,за сожаление.А инаку политика и спорт не са добра комбинация,ова е од вчера:

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by reiter on Нед Ное 16 2014, 10:59

политиката влезе во секоја пора,но изгледа на балканот најмногу..
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Нед Ное 16 2014, 11:14

Тука на Балканот преку спортот се влияе на политиката,и обратно.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 11:33

....и  хан Ацо е овде.., добро дошле Ваше Ханство , како сте..се надевам добро, а и дека ве служи среќа по тоа кладилниците.. Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Нед Ное 16 2014, 11:37

concrete напиша:....и  хан Ацо е овде.., добро дошле Ваше Ханство , како сте..се надевам добро, а и дека ве служи среќа по тоа кладилниците.. Very Happy
Добро ве найдов Конкрит,срекьа на сите и на новиот форум Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Нед Ное 16 2014, 11:50

Haos u Sofiji, tuča navijača i utrčavanje na teren prekinuli meč Levski - Partizan!


Todorić o incidentu u Sofiji: Nikada nisam video ovako nešto
 

Нахлуване и масов бой прекратиха Левски - Партизан


avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by кнез on Нед Ное 16 2014, 14:43

хан Ацо напиша:Како и да е,секоя чест на Кличко.Докажа дека е най големиот во боксот,за сожаление.А инаку политика и спорт не са добра комбинация,ова е од вчера:

Многу ги ценев браќата Кличко се до борбата со Поветкин кога се демаскира и  го потемне  целиот нивни успех .
Криво ми е што повеќе никогаш за нив нема да можам да кажам ништо добро иако претходно се идентификував во боксот со нив како гордост на словенскиот свет.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by reiter on Нед Ное 16 2014, 14:47

„Има скршеница на носот и фрактура на јаболчницата, а веројатно и потрес на мозокот“
Железниот Кличко - крши коски кога и боксерски ракавици носи...Страшен и силен..
Кој ќе биде следниот во ринг како предизвикувач.

republika.mk/?p=345323

vine.co/v/O5r2dUhLWd2
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by king on Пон Ное 17 2014, 02:19

хан Ацо напиша:
concrete напиша:....и  хан Ацо е овде.., добро дошле Ваше Ханство , како сте..се надевам добро, а и дека ве служи среќа по тоа кладилниците.. Very Happy
Добро ве найдов Конкрит,срекьа на сите и на новиот форум Very Happy
Кај си бе Хане!

Што те нема во политика ... ?????
Нели те чешаа прсти ??? Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 17 2014, 19:28

king2 напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:....и  хан Ацо е овде.., добро дошле Ваше Ханство , како сте..се надевам добро, а и дека ве служи среќа по тоа кладилниците.. Very Happy
Добро ве найдов Конкрит,срекьа на сите и на новиот форум Very Happy
Кај си бе Хане!

Што те нема во политика ... ?????
Нели те чешаа прсти ??? Twisted Evil

Па нели Бугари не може да пишуваат на политика?Или може?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 17 2014, 19:32

reiter напиша:„Има скршеница на носот и фрактура на јаболчницата, а веројатно и потрес на мозокот“
Железниот Кличко - крши коски кога и боксерски ракавици носи...Страшен и силен..
Кој ќе биде следниот во ринг како предизвикувач.

republika.mk/?p=345323

vine.co/v/O5r2dUhLWd2

Украинецот го утепа нашиов од кьотек!Срам!!!!
А желни за пари ке се найдат,некой ке се прежали за 1,4 млн. долара,колку зема нашиот Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by reiter on Пон Ное 17 2014, 19:46

хан Ацо напиша:
reiter напиша:„Има скршеница на носот и фрактура на јаболчницата, а веројатно и потрес на мозокот“
Железниот Кличко - крши коски кога и боксерски ракавици носи...Страшен и силен..
Кој ќе биде следниот во ринг како предизвикувач.

republika.mk/?p=345323

vine.co/v/O5r2dUhLWd2

Украинецот го утепа нашиов од кьотек!Срам!!!!
А желни за пари ке се найдат,некой ке се прежали за 1,4 млн. долара,колку зема нашиот Laughing
срам?не е срам..спорт е тоа.Паѓале и многу појаки од Пулев.А парите нека си ги троше со ќеиф,ако не друго барем стана во редот на предизвикувачи на светската боксерска титула која ете не ја доби.Ќе си го добие еден ден и Кличко ќе се најде некоја црнчуга која ќе го прегази како брзи воз Smile .
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Пон Ное 17 2014, 22:40

Срам е зашто премногу му се закануваше на Кличко.А инаку секой ке си го найде майсторот Wink
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Вто Ное 18 2014, 17:22

Il Presidente,ке дойдеш ли во София на 26-ти да гледаш утакмицата мегьу Лудогорец и омилениот ти Ливерпул?Те тука ке научиш за билетите:

sportal.bg/news.php?news=518624
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 19:12

Albanci ponovo prekinuli meč: Navijači uleteli na teren u Đenovi

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 21:13

хан Ацо напиша:Срам е зашто премногу му се закануваше на Кличко.А инаку секой ке си го найде майсторот Wink
Срам, каков срам? Види колку се нокаутирани и за помалку време.Мечот беше интересен, крвав, не само беганjе како многу други. Кога ти станеш претендент за севтски првак тогаш ке судиш. Ама од кьораво и сакато дека се засрамило. Па гледай малку кеч колку се закануват таму пред "котекот". Тоа е шоубизнис, така се дига реJтинг и т.н. Тоа Пулев е наJпознатиот Бугарин во светот во моментот не е како тебе койшто никой не те знае и нема и да те узнае некогаш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 21:18

Опа,еве го и Фири у свој стил.Сега само уште Волот ни фали. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 21:32

YAS напиша:Опа,еве го и Фири у свој стил.Сега само уште Волот ни фали. Twisted Evil
Не знам дали тоа е наша општа црта, да си го засираме своето како што прави Ацо со Пулев.Ако сакаш да си го засереш новиот форум со лаJна викни го телето скопено и уживай Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 21:40

Не бре Фири.Ниту форумов е мој, ниту јас го повикав Волот.Конкрит го спомна на една друга тема,па кога се појави ти,помислив дека кај и да е ќе се појави и тој.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 21:54

YAS напиша:Не бре Фири.Ниту форумов е мој, ниту јас го повикав Волот.Конкрит го спомна на една друга тема,па кога се појави ти,помислив дека кај и да е ќе се појави и тој.
Тоа не беше еден човек. Беше ник койшто се користеше од многумина кога се почувствуваа загрозени од Бугарите. Еден вид Вол беше израз на немок -"ете сеа тоа ке го навредува и пцуе и нема да го банират" щто и беше. Тоа е се едно бокс мегу "рамнопрамни" противници од кои единиот е со врзани раце. Телето беше срам за вас и ако пак го возкресите пак претежно виуе ке си му ги ядете и говната Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Спортски настани

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот