Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king on Саб Ное 15 2014, 02:27

Postavuvawe na video od jutub


1. Кликаш на Share i go го копираш линкот што е во рамката2.  Кликаш на You tube во алатникоти во полето го пастираш копираниот линк од youtube

кликаш на insert i gotovo

3 Send на постот

4.  За dailymotion e ista postapkata ...види сликичка во алатникот

5.  И за било кое flash видео ... иста е постапката..

6. Видео материјал од 18+ сајтови.. тешко проаѓа ... софтверот на форумов во најголем случаи автоматски го блокира ...

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 04:36

ja otvoriv meanata ,no se iznervirav ,jas go pishuvam oddelno virtuelna meana ,i koga gledam spoeno ...pak se vrativ da uredam ama dzabe ,edno e koga pishuvam ,drugo izleguva ...sega ke izleze ko da sum nepismena i stoi virtuelnameana  zaedno ....shto e maanata ,zoshto ne stoi virtuelna prazno mesto meana i da izgleda vaka virtuelna   meana

OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king on Нед Ное 23 2014, 16:33

Средено

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA on Саб Ное 29 2014, 18:32

king напиша:Средено
za vaka i jas mozev  no mislev na ova  :v i r t u e l n a       m e a n a ,

vaka ne uspeav da pisham ,pomegu sekoja bukva da ima prazno mesto a pomegu dvata zbora poveke prazno mesto ....
maana ti naogam so zakasnuvanje ,trebashe odamna ,no nemozam da postignam od tebe shto ti ugoduvam na maanite shto gi naogash

OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king on Саб Ное 29 2014, 22:59

Не заебавај!

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king on Нед Дек 28 2014, 23:16

Од  Чучулига


Да си прашам...

она без да ме логира ми го аплоудира сличето и јас сега нема да можам да си го земам дур не се регистрирам таму?

 Во најбрзо време ќе добиеш одговор и упатство

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 23:19

Конкриииииииит...

а тебе да ти ги испраќам сличињата по имејл па ти тука да ги постираш ќе можи?

Ќе се изгубам бе јас ако треба да памтам јузер и лозинка, па ќе ги заборам, па ќе се нервираааааам...

цк, не можи... цврцки така.

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete on Нед Дек 28 2014, 23:22

.....кај тоа се логираш не ми е јасно???

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 23:25

на то за сликите...

оти не видов да можи директно од машинчево на форумот да ги закачам.

Можи?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 23:29

Па така напрајв....

или не напрајв...

че, ај пак.

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king on Нед Дек 28 2014, 23:32

чучулига напиша:на то за сликите...

оти не видов да можи директно од машинчево на форумот да ги закачам.

Можи?
може


king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 23:35

Кликнав де кликнав...

кај мене е малку поинаку... ама спастрив!!!

Јеееееееаааааааааа

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12774
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete on Пон Јан 05 2015, 23:15

..земаш лист А4  го кинеш на пола .., добиваш два листа A5 Cool

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king on Вто Јан 06 2015, 09:32

Кинеш ... по која средина ????

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8770
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 09:35

king напиша:Кинеш ... по која средина ????
horizontalna

OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 10:29

OSA напиша:
horizontalna
lele be..imaj milost..

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete on Вто Јан 06 2015, 10:47

VOL напиша:
OSA напиша:
horizontalna
lele be..imaj milost..
Very Happy Very Happy ама признај, невино неодољива  е .............., оди после не стани педофил.... Wink

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 10:53

concrete напиша:
VOL напиша:
OSA напиша:
horizontalna
lele be..imaj milost..
Very Happy Very Happy ама признај, невино неодољива  е .............., оди после не стани педофил.... Wink
auuuuu

OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 10:57

concrete напиша:

Very Happy Very Happy ама признај, невино неодољива  е .............., оди после не стани педофил.... Wink

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA on Вто Јан 06 2015, 10:57

za zal VASITE PET MINUTI ISTEKOA na 5  -januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke  sreka .....nikogash 

OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 10:59

A sto pisuvas vo site boi -vinozito, ko da si LGBT frik ? Laughing

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete on Вто Јан 06 2015, 11:42

OSA напиша:za zal VASITE PET MINUTI ISTEKOA na 5  -januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke  sreka .....nikogash 
Wink ова беше боцкаво ОСИЛО , нема што!!!

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete on Вто Јан 06 2015, 13:06

МММ_даа .Вроде праздники закончились.....????

 
Дану...,празники только начинаются:

6 января-вэчэря
7 января-рождество
8 января-Марии
9 января-Степана
14 января-старый Новый Год
18 января-вэчэря
19 января-Йордан(крещение)

concrete

Posts : 6177
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL on Вто Јан 06 2015, 15:16

concrete напиша:
OSA напиша:za zal VASITE PET MINUTI ISTEKOA na 5  -januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke  sreka .....nikogash 
Wink ова беше боцкаво ОСИЛО , нема што!!!

 
hihihihi

 DAJ BOZE  samo "vaka " da bocka
(e sega ke spizdi pak Laughing Laughing Laughing )

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by Kezhman velichanstveni on Сре Јан 07 2015, 20:45

Zashto koga ke odgovoram na nekoja poraka pishuva "Vashata poraka ne beshe pratena". Kade gresham ?

Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот