Едноставно .... Фуере

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Чет Апр 02 2015, 10:20

Centarec напиша:како пише у читанката така.
хммм..  има и читанка демек, не сум знаел... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 10:34

Ko za belja em seirdzisko razocarenje vlasta ic ne lovi stranci..ama si gi zbira-stranskite platenici od domasen proizvod Wink . Za "uzitakot" da bide pogolem Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Чет Апр 02 2015, 10:45

ако ги збираат и нив ко заев што го собраа маф е работава.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Прч on Чет Апр 02 2015, 11:49

VOL напиша:se iznervira dovolno? Laughing
Напротив. Ме орасположи, и ме изнасмеа.

Ме израдува што покажа дека сеуште можеш да се вратиш во старата воловска форма. Оваа новата улога, на агитпроп-референт за курирско латасовско промовирање на величината на грујовите муда, воопшто не ти стои, не ти одговоара...
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Прч on Чет Апр 02 2015, 12:30

concrete напиша: долгата ладна рака на вмро. Таа стануе еднаш на 100 години од гробот...
Долгата ладна рака на ВМРО пред 96 години беше само видоизменета форма на жилавата блгарска армија, која во тоа време имаше луда храброст и бескраен инает да оди во судир со Европската Заедница и НАТО (тогаш не се викаа НАТО, ама истите се). 

Денес картите се измешани на поинаков начин. Велемајсторите од париското еврејско маало, гледајќи дека со одмазничкото касапење на Блгарија во 1919 си ставија трн во нога, сега ја вртат политиката и ги мазнат братјата блгари по влакната. Блгарија сега е важна част на Заедницата и на НАТО, а не противник и душман како порано.

Сега е обратно од 1919. Долгата и ладна рака на прекуокеанската мафија, преку својот доверлив извршител Џејмс Пердју, лично и со директно присуство изврши прекројување на блгарската мафија која денес работи исклучиво според стандардите на НАТО. Дел од прекројувањето извршено под директен надзор на Пердју беше и смената на командниот кадар во скопската филијала во 2003.

Поделбата на Вардарска Македонија на западен албански дел, и источен блгарски дел е проектот што ЕУ и НАТО го разработуваа во 1915 како колаче што ке и се даде на Блгарија за да ја привлечат на своја страна. Денес е повторно на сила истиот стар проект, само премачкан со стиропласт (да не се сетат Власите).
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 13:07

Прч напиша:
VOL напиша:se iznervira dovolno? Laughing
Напротив. Ме орасположи, и ме изнасмеа.

Ме израдува што покажа дека сеуште можеш да се вратиш во старата воловска форма. Оваа новата улога, на агитпроп-референт за курирско латасовско промовирање на величината на грујовите муда, воопшто не ти стои, не ти одговоара...

a be ostaj me mene sea  ..Smile
gleam izleguvas od matricata  preogjas u opsesivna tendenciozna  opservacija..
kolku vreme ti (vi) treba da svatis deka ne mora da bides "remote" clan partije i prekuokeanski politicki komesar...za da si ja cenis drzavata?
Znaci treba automatski ama- epten instantno da se rasplukas po vlasta za da ne osuduvaat vakvi Ko tebe za sorabotka so "okupatorot" em vlasta?
Mozes ti i podobro..i po-objektivno Wink
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Чет Апр 02 2015, 16:58

Прч напиша:
concrete напиша: долгата ладна рака на вмро. Таа стануе еднаш на 100 години од гробот...
Долгата ладна рака на ВМРО пред 96 години беше само видоизменета форма на жилавата блгарска армија, која во тоа време имаше луда храброст и бескраен инает да оди во судир со Европската Заедница и НАТО (тогаш не се викаа НАТО, ама истите се). 

Денес картите се измешани на поинаков начин. Велемајсторите од париското еврејско маало, гледајќи дека со одмазничкото касапење на Блгарија во 1919 си ставија трн во нога, сега ја вртат политиката и ги мазнат братјата блгари по влакната. Блгарија сега е важна част на Заедницата и на НАТО, а не противник и душман како порано.

Сега е обратно од 1919. Долгата и ладна рака на прекуокеанската мафија, преку својот доверлив извршител Џејмс Пердју, лично и со директно присуство изврши прекројување на блгарската мафија која денес работи исклучиво според стандардите на НАТО. Дел од прекројувањето извршено под директен надзор на Пердју беше и смената на командниот кадар во скопската филијала во 2003.

Поделбата на Вардарска Македонија на западен албански дел, и источен блгарски дел е проектот што ЕУ и НАТО го разработуваа во 1915 како колаче што ке и се даде на Блгарија за да ја привлечат на своја страна. Денес е повторно на сила истиот стар проект, само премачкан со стиропласт (да не се сетат Власите).
Прч...шублерот ти е у цолови, пробај со милиметри..,  дава мноогу поточни резултати Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 17:16

Прч напиша:
concrete напиша: долгата ладна рака на вмро. Таа стануе еднаш на 100 години од гробот...
..........
Поделбата на Вардарска Македонија на западен албански дел, и источен блгарски дел е проектот што ЕУ и НАТО го разработуваа во 1915 како колаче што ке и се даде на Блгарија за да ја привлечат на своја страна. Денес е повторно на сила истиот стар проект, само премачкан со стиропласт (да не се сетат Власите).
 znaci:
za da ne ja razocaras cuculiga do trt, oti  saka da mi iskopa oci samo zatoa sto ne sum te velel gospodine, a zgora na toa i rekov deka me zabole sto sakala taa ( taja Twisted Evil ), da te popravam, za da ne treskas gluposti vo idnina i da ne me kategoriziras kako "vodenicata" od svojot roman- Prc Kihot ....


1. NATO u 1915 godina , strucnjak.. NE postoelo. Laughing

2. EU u 1915 godina , NE postoela. Laughing

3.   vestackata tvorba bugaristan vo 1915 godina bila del od silite na Oskata i vo nikoj slucaj NE MOZELA da dobie "del od Makedonija" pogotovo ne od "eu i nato u 1915 Laughing Laughing Laughing "
zatoa sto go POPUSHILA vo 1918, i ja izgubila CELATA teritorija sto ja okupirala pred toa!!

4.   KAKO mozelo da i se veti (?!) na vestackata tvorba bugaristan- deka ke dobiela "polovina od Makedonija" vo 1915 godina, koga pred toa ja okupirala cela??? mora da si go vezbal ova, olku treskanje ne e prirodno. Laughing Laughing Laughing
.pa uste so ..albanija???

5.  KOj FAKTOR bila albanija  vo 1915 pa da "deli" Makedinija so bugaristan, vo 1915? Laughing Laughing ? tek taka, od milina....??
Srpskata vojska se povlekuva PREKU Albanija- a tie NE SMEELE da pisnat, a ne pak da preminuvaat nekakvi granici.

6. Delbata na Makedonija -" do Grupcin " , e napravena vo WW2 od strana na fasistickite bugaromongoloidi i siptarskite podlizurkovci.. i ne na pola tuku pogolemiot del go zemaat bugaromongoliodite, Siptrarite NISTO ne okupiraat tuku PREVZEMAAT od Italijanite vo celost duri otkako ovie digaat beli gakji u 1943!!!dotogas, odrabotuvale za italijanite.....si cul deka vo Makedonija vsusnost imalo I italijanska vlast??


a toa se gradovite Kicevo, Debar, Struga, Gostivar, Tetovo.....pogranicniot del!

ovaa ideja im se "ragja" na bugaromongoloidnite izmeti kako dosta svinj...dimovska i ljuBGco ligaviot,vo 2001- pred da im udrat klocite od partijata- demek , nacekaa kriza, mislea makedoncite se u panika, i ke dozvolea da ne prodadat MALOUMNI bugaromani, pola-pola, do Grupcin...


------------------------

posle OVA se nadevam deka ke se OPRAVIS, ne radi mene i radi publika - da ne ti se SMEE, tuku radi cuculiga, oti mi rece deka nemalo da bide vise zaljubena u mene, tebe ke te sakala, ama kako da te saka vakov... "zbunjen".. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Прч on Пет Апр 03 2015, 00:05

VOL напиша:ne radi mene i radi publika - da ne ti se SMEE, tuku radi cuculiga, oti mi rece deka nemalo da bide vise zaljubena u mene, tebe ke te sakala

Конечно успеа да ми разјасниш нешто што досега ми беше тешко да го разберам. АмериКЕЊците не ги поднесуваш и ги мразиш, но истовремено им се восхитуваш и покажуваш безмерна почит кон нив. Без дополнителни информации, само гледајќи ја површината, тешко е да се разбере напоредното култивирање на спротивставени чувства, во психологијата дефинирано како амбивалентност на емоциите.

Сега, откако ја вметна чучулига во равенката, ми помогна да разберам многу.

ВОЛ напиша:... a zgora na toa i rekov deka me zabole sto sakala taa ( taja  ),


Многу убаво е доловена финесата на чувството во една стара песна од Нови Фосили:

Bilo je osam, na trgu cvijeca
ja sam te cekao na kraju price
kada si rekla, mi necemo vise
odmahnuh rukom, ma sto me se tice

Al' ne bi' ni Bogu priznao tada
sve je moje u vodu palo
sad mirno kazem, lagati necu
onoga dana i vrijeme je stalo


https://youtu.be/y-g2-6PxNXEп.с за податоците од историјата, има и нема што да се дискутира. Ако речеш “KOj FAKTOR bila albanija  vo 1915 pa da "deli" Makedinija so bugaristan, vo 1915?“, тогаш истиот аргумент важи и за 1999, - кој фактор беше Албанија па да и земе територија на Србија? За 2001 да не збориме, или за тоа кој фактор денес е другарот на грујо, Алија Ахмети....
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 00:10

seuste NEMAS odgovor na glupostive sto si gi iznatreskal..
ama ako, ke te pocekam.
vo megjuvreme mozes da se zabavljas so spomenari, ljubavni pesnicki, golicanja u stomaku, i ostanati gluposti.. ama nesto POSERIOZNO od tebe, dosega, ne vidov;)

nemoj samo da pocnes i za www3 da pisuvas, ke pomisli raja deka si od idninata.. Laughing Laughing Laughing 

tuku, kako rece, Makedonija u 1915 protiv EU i NATO, istata godina.. ili ke bese Nato i Eu, vo 1915 -postavuvaa naplatni rampi kaj grupcin.. ili .. koj ke te znae.. aj sea zamajuvas se so ravenki malce.. vo koja SE' ti e "nepoznata" Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 00:12


п.с за податоците од историјата, има и нема што да се дискутира. Ако речеш “KOj FAKTOR bila albanija  vo 1915 pa da "deli" Makedinija so bugaristan, vo 1915?“, тогаш истиот аргумент важи и за 1999, - кој фактор беше Албанија па да и земе територија на Србија? За 2001 да не збориме, или за тоа кој фактор денес е другарот на грујо, Алија Ахмети....
Laughing Laughing Laughing 
mora da vezbas... Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Пет Апр 03 2015, 00:21

Грујо треба да му го прати Рон Џереми ... после тоа ирецон има на полна уста да го фали грујо ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 00:22

irecot... ko so znam dojde ko "irkinja" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Пет Апр 03 2015, 09:50

VOL напиша:irecot... ko so znam dojde ko "irkinja" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
.....мммора да била "малокуревче" стално стално трчаше тролов по кеј и се пентраше на Водно , барајќи го оној спомнатиот Џереми... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Чет Мај 28 2015, 14:22

Интересно размислување ...


Средбата со Фуере
Зошто на ваков маргиналец му се посветува толку медиумско, па и политичко значење и внимание?

http://www.mkd.mk/kolumni/sredbata-so-fuere

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Чет Мај 28 2015, 17:55

Фуере е потврдена педофилистичарска џукела , па плус изгледа и од зад виножитото. Значи тоа не  е проблем. Наш проблем е што два квислинга, ко заев и шеќерната пробаат да го операционализираат како некаков залог кој ќе им овозможи да се спасат од јуженцето....  Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Пон Дек 21 2015, 17:01


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Пон Дек 21 2015, 22:50

king напиша:Еве го ..се јави дека е жив....

http://vecer.mk/Makedonija/i-nivniot-fuere-im-kazha-deka-ne-se-spremni-za-izbori
хммм основната стратегија на зајковистите и нивните ментори е : избори, мало сутра.Тие калкулираат со вакумот кој треба да потраееееееее... па после шипатарската побуна која ќе настане како резултат на нивното вакумско незадоволство, да почнат пак колаборационистички да ловат во матно кај кошерите нудејќи им го македонското дупе на тацна...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Вто Дек 22 2015, 07:41

Tesko da im trgne
se sluci li federalizacija po americko scenario, zajkovisticko prifakhanje i siptarska zelba i neostvaren son,
Koj vo slucaj da , poradi zajkovata partija, toj son se ostvari... Ne ke treba mnogu mozganje sto e zaednickoto za Aldo Moro i Zoran Dzindzic i .....
..A onakov lik tesko deka vo Makedonija ke ima dvojnik soglasen da glumi glinen idiot..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Вто Дек 22 2015, 08:58

VOL напиша:Tesko da im trgne
se sluci li federalizacija po americko scenario, zajkovisticko prifakhanje i siptarska zelba i neostvaren son,
Koj vo slucaj da , poradi zajkovata partija, toj son se ostvari... Ne ke treba mnogu mozganje sto e zaednickoto za Aldo Moro i Zoran Dzindzic i .....
..A onakov lik tesko deka  vo Makedonija ke ima dvojnik soglasen da glumi glinen idiot..
хммм..мислам дека американците добро процениле дека вмровците заколнати на нагант и кама се одамна отидени во историја.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Вто Дек 22 2015, 09:00

ilindencite ne zavrsija 903.

vrhovistite , ljuB(govno)vistite, domasnite orospii I slicni, isto taka..
nisto ne e otideno vo istorijata vo Makedonija
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Вто Дек 22 2015, 09:01

VOL напиша:ilindencite ne zavrsija 903.

vrhovistite , ljuB(govno)vistite, domasnite orospii I slicni, isto taka..
nisto ne e otideno vo istorijata vo Makedonija
Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Вто Дек 22 2015, 09:24

concrete напиша:. па после шипатарската побуна која ќе настане како резултат на нивното вакумско незадоволство, да почнат пак колаборационистички да ловат во матно кај кошерите нудејќи им го македонското дупе на тацна...
Оф топик

Ме потсети на една интересна анализа

http://www.intermagazin.rs/ruski-analiticar-umesto-velike-albanije-moglo-bi-da-se-desi-da-nema-albanije-uopste/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Вто Дек 22 2015, 09:30

ne se plasi, ne se boj... se dodeka gazdinite ti, rovarat na balkanov, nema zima za niv.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Вто Дек 22 2015, 09:31

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот