Поздрави и честитики

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 11:05

..малку декаденција , не е на одмет...:

avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by sprinter007 on Саб Aвг 29 2015, 14:20

Конкрит, ова неодоливо ме потсетува на обидите на Герасим, да предизвика  интерес за било каква дискусија, кога еден друг форум, исто како и овој, умираше. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 15:00

Мислам нешто сте збунети г. спринтер?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 15:16

sprinter007 напиша:Конкрит, ова неодоливо ме потсетува на обидите на Герасим, да предизвика  интерес за било каква дискусија, кога еден друг форум, исто како и овој, умираше. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Форумот е, како може да забележите господине Sprinter 007 многу камерен , партиципираат 4-5-макс 6 учесници, а колку знам никогаш ниту имало ниту се правеле Герасим напори на него, за зголемување интерес и промет. Башка и модерирањето е ептен доброволно и некаков поголем интерес и јадењето бурек кое обично го следи , ќе ја наруши нашата лежерна комоција...
А еве вие сте класичен пример дека ѕиркачите кои секако постојано се чувствуваат зад грмушките, никој не ги спречува кога ќе осетат потреба и да напишат нешто, па макар и илеџиска.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by sprinter007 on Саб Aвг 29 2015, 16:51

Кисело е грозјето, а Конкрит? Twisted Evil

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 17:16

sprinter007 напиша:Кисело е грозјето, а Конкрит? Twisted Evil
.....не бе.... од одрината на Мала Река годинава е ептен слатко.... Very Happy 
Погледни маааалку внимателно по постовите ќе забележиш дека тука се врткаме јас, King, VOL и Чучулига .., Џамбо понекогаш. Од кај ти идеа за кисело грозје Wink
Така да , ако имаш нешто да кажеш, кажувај...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 17:17

Годинава, велат, грозјето било супер... за врвни вина

http://www.mchamber.org.mk/(S(1xm3te45keit2p55factl1bu))/default.aspx?lId=1&mId=55&evId=30901

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 19:15

чучулига напиша:Годинава, велат, грозјето било супер... за врвни вина

http://www.mchamber.org.mk/(S(1xm3te45keit2p55factl1bu))/default.aspx?lId=1&mId=55&evId=30901
..ќе видиме, годинава грозјето посебно винското е прва лига, некои тврдат најдобра по квалитет реколта у 50 години. Тоа значи само едно, сеа веќе нема да видиш етикета на која нема да се тврди дека е берба 2015-та.... Very Happy Very Happy Very Happy
Башка штета што некои сорти исчезаа, ќе беше интересно да се види што ќе дадеа...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 19:22

Чеј малку... знајш дека некои вина се најарни "зелени", до три години зреење...

Question Question Question

А сега... да, то шо исчезнало, исчезнало.... немало кој да го сака и бара... зато денес се уште побарани такви раритети.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 19:43

Најискрени честитки до Тиквеш и сите кои ќе продаваат во арабија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 20:04

чучулига напиша:Чеј малку... знајш дека некои вина се најарни "зелени", до три години зреење...

Question Question Question

А сега... да, то шо исчезнало, исчезнало.... немало кој да го сака и бара... зато денес се уште побарани такви раритети.
....не зборувам за  виното, мислев на сортите грозје , за кои се тврдеше дека не се модерни по вкус на купувачите  и кои се ископачија за да се заменат со некои белосветски хибриди... Cool
Стареењето и староста на самиот производ е друга работа. Генерално колу знам во Македонија не се флашираат вина за доготрајно стареење...тоа е од почетокот пристап чив мастраф овде нема кој да го плати , а надвор веројатно не би го платиле заради немањето соодветна гачка.
Генерално со некоја мала цена се продава ѓубре , а она што е на долна граница ( на страна приказните и фалбите на производителите) на поасално вино пак се преценува ептен... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 20:11

concrete напиша:....не зборувам за  виното, мислев на сортите грозје , за коисе тврдеше дека не се модерни по вкус на купувачите  и кои се ископачија за да се заменат со некои белосветски хибриди... Cool
То... дека имаше ршум низ Македонија имаше... само будалетинките (случајно најгласни поддржувачи на власта) откорнаја миилиони, за дени субвенци... е то е .... нешто шо мене душа ме боли ама то е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 20:23

чучулига напиша:
concrete напиша:....не зборувам за  виното, мислев на сортите грозје , за коисе тврдеше дека не се модерни по вкус на купувачите  и кои се ископачија за да се заменат со некои белосветски хибриди... Cool
То... дека имаше ршум низ Македонија имаше... само будалетинките (случајно најгласни поддржувачи на власта) откорнаја миилиони, за дени субвенци... е то е .... нешто шо мене душа ме боли ама то е.
...оваа пак власта , па власта...се работи за ЕНДЕМСКА ГЛУПОЌА И ДРЧНОСТ , власта нема веза со тоа , таа си се понаша ко секоја власт: ги титра богатите, разните мафии . кои всушност и се финансиерите.. од воената до фармацеутската и глобалистичките свињи, им се упикуе на бирачите на секој начин за да владее што подолго. Проблемот не е со власта , проблемот е со народот... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 20:25

concretе напиша:
Стареењето и староста на самиот производ е друга работа. Генерално колу знам во Македонија не се флашираат вина за доготрајно стареење...тоа е од почетокот пристап чив мастраф овде нема кој да го плати , а надвор веројатно не би го платиле заради немањето соодветна гачка.
Генерално со некоја мала цена се продава ѓубре , а она што е на долна граница ( на страна приказните и фалбите на производителите) на поасално вино пак се преценува ептен... Wink
Извини, 

има и се плаќа...

а да, криви се производителите.

И ај еднаш за секогаш:

МАКЕДОНИЈА ИМА СУПЕРИОРНИ ВИНА!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 20:28

чучулига напиша:
concretе напиша:
Стареењето и староста на самиот производ е друга работа. Генерално колу знам во Македонија не се флашираат вина за доготрајно стареење...тоа е од почетокот пристап чив мастраф овде нема кој да го плати , а надвор веројатно не би го платиле заради немањето соодветна гачка.
Генерално со некоја мала цена се продава ѓубре , а она што е на долна граница ( на страна приказните и фалбите на производителите) на поасално вино пак се преценува ептен... Wink
Извини, 

има и се плаќа...

а да, криви се производителите.

И ај еднаш за секогаш:

МАКЕДОНИЈА ИМА СУПЕРИОРНИ ВИНА!!!
....нема, ја шијат и новокомпонираните ко австралија и нов зеланд, за калифорнија и чиле да не збориме....., а нема затоа што нема дух, нема принципи , нема темелност, нема упорност и нема посветеност.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 20:30

да.

има само глад. Crying or Very sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 20:32

чучулига напиша:да.

има само глад. Crying or Very sad
...нема глад затоа што сме во дел на светот во кој никој не умрел од глад , уште од дедо Ное па навака, ама тоа е од Бога дадено, а не заслуга...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 20:33

алчност ќе да беше зборот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 20:36

чучулига напиша:алчност ќе да беше зборот.
...глуп народ дури и алчноста ја практицира  погрешно .. Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 20:39

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

јас одбрав да живеам овде по сопствена воља.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Нед Aвг 30 2015, 00:05

Конкретен ти го честитатам твојот избор.

секогаш зад тебе,

moi

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Нед Aвг 30 2015, 10:38

чучулига напиша:Конкретен ти го честитатам твојот избор.

секогаш зад тебе,

moi
.. не претеруј... по тежина сум , ама уште и ќе ме натераш да се чувствувам ко Буда... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига on Нед Aвг 30 2015, 10:41

според мене ич не е лошо да прајш луѓето да се чувствуват убо.

замисли само, сите луѓе така да прат.... колку поарен би бил светот.

Smile Smile Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by sprinter007 on Вто Сеп 01 2015, 12:13

concrete напиша:
Така да , ако имаш нешто да кажеш, кажувај...

[img][/img]

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete on Вто Сеп 01 2015, 12:26

sprinter007 напиша:
concrete напиша:
Така да , ако имаш нешто да кажеш, кажувај...

..Тонете!!!.., шеќерната се надевам ја држите во непропусна вреќа , да не се стопи....Бобо ќе ви ебе милу мајку , ако се накваси.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Поздрави и честитики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот