Македонско здравство

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by чучулига on Сре Окт 04 2017, 00:03

хммм... да. И то е дел од мозаикот наречен проблеми во здравството.

Прочита денес за вработената докторка во државна гиникологија која не одела на работа а примала плата?

http://fokus.mk/doktorka-na-skopskata-bvbgkhinekologija-18-mesetsi-ne-odela-na-rabota-a-zemala-plata/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13343
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by VOL on Сре Окт 04 2017, 00:16

`sega od linkov procitav.

sramota.
ne deka nema takvi raboti kaj nas.
tuku deka dogurala duri i do - doktorka.
e znam koja e vistinata vo seto ova, Fokus ne se zema za citanje ni koga si pijan,ama  vistinata ima dve strani.
vo sekoj slucaj ako e vaka,
ne deka nekoj treba da "lezi" tuku imeto na ovaa "lekarka" treba da se objavi. da se iztestira dali ja fakja sram.
avatar
VOL

Posts : 14988
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by чучулига on Сре Окт 04 2017, 00:21

џукелите треба да се извадат на видело.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13343
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by concrete on Сре Окт 04 2017, 09:07

чучулига напиша:џукелите треба да се извадат на видело.
..ама не со соросоидни фејк њусеви. Или да не била некоја алиева внука??? Shocked
За џукелите треба само шинтери и доволно ампули со течност за успивање. Фокус гарантирано не е тоа. Само неколку листа жута штампа, жали боже хартијата и шумата исечена заради неа.
avatar
concrete

Posts : 6557
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 07:03

vo tetovo i rodilkata i bebeto pocinale...
nekoj info?
avatar
VOL

Posts : 14988
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by чучулига on Чет Окт 05 2017, 19:24

VOL напиша:vo tetovo i rodilkata i bebeto pocinale...
nekoj info?
Oстај чоек... нема потреба за муабет

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13343
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by чучулига on Вто Окт 10 2017, 09:07

Ја "казниле" докторката шо не била на работа за време на дежурството кога починаја четирите новороденчиња

http://forward.daily.mk/Makedonija/kazneta-doktorkata-chie-dezhurstvo-pochinaa-chetiri-bebinja-1

ја шинале.... Бог да чува и да брани

ц ц ц

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13343
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by king on Вто Окт 10 2017, 10:46

А да го разрешат директорот/ката што дозволува таков јавашлук у „неговата“ институција ...

... а таа ... докторката ... а била а не била таму .... ништо немало да се промени ... туку се бара жртвен јарец


...настрана тоа ...
... знајш, побезбедно е да низ Партизанска возиш со двеста на саат во спротивен правец отколку пешки да пројдеш низ клинички центар....
..тоа бе таму, се бзди, смрди на бензин, нафта и остали деривати... до пследно квадратно метро е претворено во паркинг, а се вика Клинички центар... тоа бе го нема нигде у свет...
... па нека оние провладини новинарчиња и понатаму објавуваат слики со по некоја падната плочка во вецињата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9236
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by concrete on Вто Окт 10 2017, 20:17

king напиша:А да го разрешат директорот/ката што дозволува таков јавашлук у „неговата“ институција ...

... а таа ... докторката ... а била а не била таму .... ништо немало да се промени ... туку се бара жртвен јарец


...настрана тоа ...
... знајш, побезбедно е да низ Партизанска возиш со двеста на саат во спротивен правец отколку пешки да пројдеш низ клинички центар....
..тоа бе таму, се бзди, смрди на бензин, нафта и остали деривати... до пследно квадратно метро е претворено во паркинг, а се вика Клинички центар... тоа бе го нема нигде у свет...
... па нека оние провладини новинарчиња и понатаму објавуваат слики со по некоја падната плочка во вецињата ...
..пред скоро 20 години на тие џукели таму им презентиравме наш проект за компактно паркирање на 1000 возила со максимално време на чекање при преземање од 3 минути.Влез ке беше од кај Македонија спорт, а излез каде е сега паркингот кај забната клиника, додека главниот влез останува за брза помош, сите улици се пешачки. Влез излез и возење во гаражата е под земја , на приземје се селат сите дуќани од Водњанска, додека на мезанионот приватни клиники, а на покривот хелидром. Само со продавање на дуќаните и мезанинот  се финансираше целиот проект , а заработката од рентање на паркингот ...чист ќар. Немавме за мито и корупција, па не не ебеа ни под разно... Smile Smile Плус застаклени тунели мостови помеѓу клиниките за да се избегне клацкање на болните по калдрма. Сметките со сите реновирања беа само фракција од сумата која сега ја планираат да ја цалнат на некои странци. Јеби га , никој не е пророк во сопствена куќа....
avatar
concrete

Posts : 6557
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонско здравство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот