Вести од ЕУ

Страна 31 of 31 Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Сре Aвг 24 2016, 12:52

Катастрофа во Италија: Мртви на улиците, лелеци под урнатините

http://sitel.com.mk/katastrofa-vo-italija-mrtvi-na-ulicite-leleci-pod-urnatinite


и

http://sitel.com.mk/se-razbudiv-se-se-treseshe-zedov-kamera-i-snimiv-kako-izgleda-zemjotres-koga-si-sam-doma

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Сре Aвг 24 2016, 17:26

..ух јеботе слатки римски папа, заебано ова во Италија. Нема ништо позаебано од земјотрес.., во секој поглед...

concrete

Posts : 6055
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Spray on Сре Aвг 24 2016, 17:45

околу 60 жртви. многу!
најлошо е што при земјотрес , нема време за реакција, едноставно доаѓа.не може да се најави, или барем ако свирнат сирените, нема време ни за евакуација.

Spray

Posts : 38
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Сре Aвг 24 2016, 17:51

Spray напиша:околу 60 жртви. многу!
најлошо е што при земјотрес , нема време за реакција, едноставно доаѓа.не може да се најави, или барем ако свирнат сирените, нема време ни за евакуација.
..за земјотрес , каков таков има само еден лек : сеизмичка градба. Ние научивме лекција, после научивме и други...па заборавивме.
Сеа да дрмне нешто ко ова кај италјаниве само Господ знае што ќе се случи, а ако пак заврне дожд ко оној кој не го вадат од уста по телевизии, на падините на Водно, што ќе биде ни Гопсод незнае....

concrete

Posts : 6055
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Пет Aвг 26 2016, 21:17

Орбан најави втора ограда за одбрана од бегалците
Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска најави изградба на втора ограда за одбрана од бегалците кои се движат по Балканската рута. Таа треба да биде поробустна од постоечката

dogodina:
Ungarskiot premier objavi deka ke krene I treta ograda za odbrana od migrantite..

nekoj mesec podocna:

Ungarskiot premier objavi deka mu e skurceno da trosi pari na pocinkovani mrezi za goveda


edna nedela podocna:

Ungarskiot premier objavi deka ogradite vekje nema da gi odrzuvaat, poradi premnogu probieni mesta, iskinata zica, otkornati stolbovi I neisplativost da se gubi vreme I pari na zici I ogradi.
Migrantite slobodno moze da se dvizat kon dlabocinata na ungarskata teritorija..
..do prvata linija na mitraleski gnezda..
Twisted Evil

nekako ovoj Orban mi stanuva inaetlivo simpaticen

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13549
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Саб Aвг 27 2016, 08:48

...глупандер.., роботизираните митролески гнезда и големите табли со натпис на повеќе јазици: Ахтунг, ахтунг..нашите роботи се многу глупи..ги предложив пред скоро година-две. Која ли пара ќе заштедеше и Унгарија, а и Македонија. Плус напредок и бизнис за невработените инжињери по мехатроника и роботика.... Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6055
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Пон Aвг 29 2016, 00:49

http://makfax.com.mk/svet/evropa/germanskiot-vicekancelar-gi-proglasi-pregovorite-za-ttip-propadnati

Ова ко на некој малку од малку почнал да му иде умот ....

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Вто Aвг 30 2016, 09:47

Отиде и Шведска у курац....

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=C30CFA1FC8024E4ABF0E221B822883B4

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Вто Aвг 30 2016, 11:21

king напиша:Отиде и Шведска у курац....

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=C30CFA1FC8024E4ABF0E221B822883B4
...ништо не е тоа , кај и да е ќе почнат швеџани да се сунетисуат, ко французне по на југ.... Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6055
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Нед Сеп 04 2016, 12:34

ehhh..
starata kurva Evropa...
http://www.mkd.mk/svet/vesti/italijanski-minister-im-poracha-na-sharli-ebdo-nabijte-si-go-molivot-voКарикатурите, вклучувајќи и една на која се прикажани жртвите на земјотресот смачкани под слоеви лазања, предизвикаа негодување во Италија, каде што емоциите сè уште се свежи по земјотресот на 24 август, во кој загинаа речиси 300 луѓе.
Во својот одговор, Алфано се потсети дека Италија застанала зад Шарли ебдо откако редакцијата беше нападната од џихадистички милитанти во јануари 2015 година и некои од неговите вработени беа убиени.
„Користејќи ја нивната сопствена сатира, јас би им дал предлог каде да го набијат својот молив“, им изјави Алфано на новинарите на маргините на форумот Амбросети викендов во Чернобио, на езерото Комо.
Ние плачевме над нивните мртви, тие се потсмеваат со нашите“, додаде Алфано.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13549
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Сре Сеп 21 2016, 15:18

хихихи .... арно им напраил ,.... им покажал кај им е местото ...

http://republika.mk/656543

... тие у ЕУ конечно ќе сфатат ли дека не постои никаква обединета, реална,  функционална ЕУ ... дека се тоа е само фикција ....

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Пон Окт 17 2016, 21:05

Слобода на говорот .... абе ајде ....

http://www.mkd.mk/svet/vesti/vo-britanija-bankite-gi-blokiraa-smetkite-na-ruskata-tv-mrezha-rasha-tudej-video

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Пон Окт 24 2016, 13:13

http://24vesti.mk/vo-avionot-shto-se-urna-na-malta-nemalo-funkcioneri-na-eu

Насловот..... е упм
..... најбитно им е дека нема загинати функционери ... т.е.  изгинале само обични смртници ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Нед Ное 13 2016, 08:12

enlgezovci nesto kviknuvaat
http://lokalno.mk/the-telegraph-alijansata-megu-tramp-i-putin-ke-dovede-do-diplomatska-kriza/
spored telegraf..
ama, realno, najpovekje vakvi naduvani vesti , ja pumpaat cela rabota
ako gi cita coek, ke zakluci spored ovie "novinarski" frazi, izrazi, fabuli I kulminacii vo nivnive tekstovi, deka 3 svetska stotuku zavrsila na prag ni e 4-tata, deka Putin I Tramp ista baba im gi ispilila majkite, deka zaedno odat na sauna u Finska deka..
abe ajde..
samo da se see panika Ii kreva negativen adrenalin,a se vo interes na ona gubenje na pozicii na englezovci , pocnuvajki od Brexit, pa se do izborot na Tramp, posto e ludak, i parajlija, parite go interesiraat a ne britanskite izbledeni kopii na nekakov si nivni odamnesen imperijalizam i vlijanie vo svetot,
Britanija e izdisan balon oooodaaaamnaaa.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13549
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Нед Ное 13 2016, 13:07

Britanija e izdisan balon oooodaaaamnaaa.

Се сеќавам, пред некоја година, еден воен аналитичар напиша..

„Бритаската војска е добра само за на паради“ Twisted Evil Very Happy

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 14:30

...британија???  таму сеа има само индо-пакистанци, арапи, црнци и педери.
И по нешто малку преостанати шкоти, велшани  или ирци...., најчесто пијани...

concrete

Posts : 6055
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез on Нед Ное 13 2016, 23:33

Во Молдавија победи прорускиот кандидат за претседател.Тешка ноќ  за амерогузи и останати варвари.Смрт на фашизмот Слобода на народотSmile

кнез

Posts : 545
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 23:51

..се ваља, се ваља нешто зад ќушето!!!! Very Happy

concrete

Posts : 6055
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content Today at 13:44


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 31 Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот