Вести од ЕУ

Страна 2 of 33 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:56

еу се распаѓа готова е.


Миленко&Мирка 2009та.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Arhimed on Пет Ное 21 2014, 15:51

concrete напиша:Приватноста и имотот кој иде со секој жив човек никој никогаш не ја спори. Но и денес веќе во најнапредниот капитализам НАСЛЕДСТВОТО и ИМОТОТ се  даночи дебело.
Како каде. Читав во Шпигел дека во Швајцарија допрва на референдум ќе се бара оданочување на големите наследства.

http://www.spiegel.de/international/business/capitalism-in-crisis-amid-slow-growth-and-growing-inequality-a-998598-2.html
A proposal by Social Democrats, Greens and the socially conservative EVP, to support government pensions with a new tax on large inheritances, will be put to a referendum soon.
'The Wealth of Medieval Princes'
Income isn't the problem in Switzerland, where the gap between rich and poor is no wider than in Germany or France. The problem is assets. No other country has as many major shareholders, financiers and investors, and in no country is as much capital concentrated in so few hands. 

Конкрит напиша:Не можат да се помират дека идеата ..се да е во нивните неколку џеба, не функционира..дека сепак мораат да делат со секој жив човек на планетава. Но тие нив попрво ќе ги убијат наместо да делат. Затоа се опасни по живот за сите.
Пред се големите корпорации се алчни, заедно со марионетите на власт.

Да го земам Apple за пример - седиштето му е на некој остров со 2% корпоративен данок, продава на сите пазари, и си ги штити патентните права во Британија или САД. Ги користи услугите на судството во државите каде не плаќа данок. Вработува студенти кои на државен трошок студираат, а некој друг плаќа за тоа. И сето тоа во духот на глобализацијата.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Пет Ное 21 2014, 16:51

Centarec напиша:еу се распаѓа готова е.


Миленко&Мирка 2009та.
....ЕУ  замислено од неговите творци да..ова ЕУ не е тоа ЕУ.., ова сега е процес да се ревампира Светото Римско Царство од страна на тефтонските и норманските  кнезови ....задолжени до гуша кај хазарите Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by хан Ацо on Пет Ное 21 2014, 17:32

Centarec напиша:еу се распаѓа готова е.


Миленко&Мирка 2009та.
Разпагьа се,да не заборавите да земете дел од неа Cool
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 17:37

Можеби и тоа ке го направиме.Има на исток и југ некои парчиња земја кои и така се наши.Па зошто да не ги земеме? Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by хан Ацо on Пет Ное 21 2014, 17:51

YAS напиша:Можеби и тоа ке го направиме.Има на исток и југ некои парчиња земја кои и така се наши.Па зошто да не ги земеме? Twisted Evil
Во право си,до Индия се е било Македонска империя Smile
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 18:05

Па зотоа Грујо наш ги доведе Хунзите од Пакистан и дворец им гради во Паљурци.А и Субрата Рој му е омилениот инвеститор.Бидејки нели е индиец.Толку си го сака што им даде државјанство на синовите и жената му на Рој,да не можат индиските власти да ги пикнат во зандана,ко што му направија на брат Субрата.Што е важно што се белосветски криминалци. Mad

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by хан Ацо on Пет Ное 21 2014, 18:32

Читав дека ке му биде одземана банкарската гаранция на Субрата во Македония,па е нешто.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 18:36

Штетата која беше нанесена на кредибилитетот на државата не може да се компензира со смешни 3 милиони.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by хан Ацо on Пет Ное 21 2014, 19:38

YAS напиша:Штетата која беше нанесена на кредибилитетот на државата не може да се компензира со смешни 3 милиони.
Се разбира,ама штетата е за државата,а профитот за Фамилията Wink
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sahara raj on Пет Ное 21 2014, 20:04

Kravite ako ne stasaat vo Mk, jas vekje neglasam za dpmne!Evil or Very Mad

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 20:11

Кравите да стасаат не верувам.Ама волови кои му поверуваа на белосветскиот преварант имаме колку сакаш. Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Нед Ное 30 2014, 23:06

http://dnevnik.mk/?ItemID=426FAC3065E01B4EA85D9E9FFE3905CF

Стварно ..зошто овие неќат у ЕУ .... нели у Еу е како во бајките?

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=55116
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Нед Ное 30 2014, 23:15

Е неќат оти секој Норвежанец е државен миЉонер.

Кај нив владата паметно инвестираше и сега можат само да накриват капа.

Кога би влегле во ЕУ, тие ќе изгубат. Има да плаќат едночудо давчки, па проценти... а за земање немат. Се им е развиено и полно рамнно. Еу фондој нив ич не ги интересират.

Тие си живеат во бајка. Можи времето малку да ги ремети ама не ми се верва.

Јас мислам зато кинг.
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Нед Ное 30 2014, 23:18

И плус, Дедо Мраз му е прв комшија!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Нед Ное 30 2014, 23:31

I Putin mu e prv komsija...
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Нед Ное 30 2014, 23:38

VOL напиша:I Putin mu e prv komsija...
хи, хи хи ....
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Нед Ное 30 2014, 23:42

VOL напиша:I Putin mu e prv komsija...

king напиша:
VOL напиша:I Putin mu e prv komsija...
хи, хи хи ....

Ај јас со Дедо Мраз... ама Путин е ту мач...

Razz
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Нед Дек 14 2014, 23:13Нека тоа го направат културно ... но ако е историјата мерило ... не им гине крв до колена

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by YAS on Нед Дек 14 2014, 23:17

Pusti zelbi Kingu...Pusti zelbi...A po 2017 koga ke bide slednoto raspaganje na EU...Oti veke nekolku predvidovte,pa ne se ostvarija...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Нед Дек 14 2014, 23:36

YAS напиша:Pusti zelbi Kingu...Pusti zelbi...A po 2017 koga ke bide slednoto raspaganje na EU...Oti veke nekolku predvidovte,pa ne se ostvarija...
...  распаѓањето доаѓа апансас , а пред тоа НИКОЈ НЕ ВЕРУЕ у такво нешто.., незнам за тебе , ама јас прегрмев едно од први ред партер, имав среќа што ниеден реквизит не ме тресна по глаа, за разлика од многу други....
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Пон Дек 15 2014, 03:17

Во бивша ју навелико ратови се водеа а на пола и више народ не му се веруеше дека е распадната ...

... а во ЕУ  смрди веке повеќе години ... изнапримаа се и сешто без никаков критериум ..
..уствари единствен критериум беше .. да се што поблиски до границата со Русија ...

... ај да не се заебаваме ... па бугаристан и румунија никад не би исполниле ни пола од условите ...

... горе балтичките држави ... немој ТY не ме смеј ...

..па еве ако сакаш и грција ... како е примена ... кога тогаш кога ја примија имаа по еден тв на 100 куќи и фрижидери на мраз ...

..е сега им дојде нож под грло ... кога беа 12 ... моќните држави помагаа на две три послаби во ЕУ.... сега ситуацијата е да и моќните се проретчија а гладните усти и паразитите се ептен намножија ...
... земи ја Италија за пример ... од една од најјаките економии во светот падна на најниско дереџе... 

..се сеќаваш како ја изманипулираа работата ... за реформите во ЕУ ... кога референдумите им кажаа ..ЈОК...

.. е па јбг ... британците се први свестија дека работата не ја бива ..па ќе спасуваат што може да се спаси ..

.. не џабе оној Обама рече ... кога одам во ЕУ не знам со кого треба да разговарам ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 15 2014, 17:52

Од денес....Бойко Борисов и Ангела Меркел


http://www.blitz.bg/news/article/308473
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Саб Дек 27 2014, 22:36


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Нед Дек 28 2014, 09:06

А во Америка шо забранија храна да им се дава?

упм е ојден светот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 33 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот