Вести од ЕУ

Страна 6 of 33 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 19:53

е тие шо имат кредити врзани со швајцарскиот френк, не се баш опуштени.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 19:55

чучулига напиша:е тие шо имат кредити врзани со швајцарскиот френк, не се баш опуштени.

super. ja imam vrzano so  tögrög , znaci na raat sum Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec on Пет Јан 16 2015, 19:55

а уштеџевина bounce

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Пет Јан 16 2015, 19:56

ustedJevina u nacionalna valuta na Vaskrsnji ostorvi
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 19:56

е тие си отвориле коњаче... ко Путин на конкретниот

Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 21:06

чучулига напиша:е тие си отвориле коњаче... ко Путин на конкретниот

Very Happy
..не го испуштај детаљот: од специјалната руска залиха...војниот плен на Кнезот Багратион..... Very Happy
,знаеш ваљда кој е тој и од кога се чува тој сандук за вакви прилики...пред овега само на Сталин му допуштиле две чашки..за да наздрави со Жуков... Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 21:13

абе не ме зафркавај... реков ко Путин а не ко коњакот на Путин

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 21:22

а бе и коњакот е финта.., вакви прилика за него има еднаш у 50-60 години.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 21:27

Не знам да ценам жестоки пијачки ... Laughing

сељо дете сум јас Very Happy

Wink

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 21:33

чучулига напиша:Не знам да ценам жестоки пијачки ... Laughing

сељо дете сум јас Very Happy

Wink
пак оваја сељо дете...збориме бе за сандукот со Курвуазие.., тогаш 20 годишен...коњак кој Наполеон бегајќи од Москва го оставил зад себе Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 21:39

е сега кај то напољоните... имам чуено за изгубен сандук со плата за француските војници од ПСВ во околинава... то е веќе поинаква приказна, интересна.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 02:53

чучулига напиша:е сега кај то напољоните... имам чуено за изгубен сандук со плата за француските војници од ПСВ во околинава... то е веќе поинаква приказна, интересна.

Laughing Laughing Laughing

da, da, sigurno im davale plata na vojnicite srede vojna, I toa vo zlatni moneti, I toa bas vo napoleoni.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 02:57

а шо?

шо му фали на приказната?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 02:59

e da. ubava, za prikazna.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 13:54

http://www.telegraf.mk/aktuelno/svet/234490-voeni-patroli-vo-brisel-i-antverpen

ЕУ ... ко да воведува воена состојба ....

пу ... ј'зк ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 10:38


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Сре Јан 21 2015, 21:38

Сите ја исчекуват одлуката на ЕЦБ утре

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_id=949296

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 00:19

чучулига напиша:Сите ја исчекуват одлуката на ЕЦБ утре

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_id=949296
ЕУ фајронт????  Не веруам, сеа ќе ускочат русите со предлози кои не се одбиваат.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec on Чет Јан 22 2015, 08:01

ништо нема да се деси. а и да се деси, исто ко ништо да не се десило.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec on Чет Јан 22 2015, 11:20

ако се лажеме дека ова вака функционира : ))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 13:47

Драги на прес конференција за 45 минути.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 14:51

http://www.cnbc.com/id/102356143

60 милијарди месечно до септември 2016.


Последната промена е направена од чучулига на Чет Јан 22 2015, 14:54. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL on Чет Јан 22 2015, 14:52

чучулига напиша:Драги на прес конференција за 45 минути.

koj, dragi, koj nastan?
link?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига on Чет Јан 22 2015, 14:55

VOL напиша:
чучулига напиша:Драги на прес конференција за 45 минути.

koj, dragi, koj nastan?
link?

https://www.ecb.europa.eu/home/html/index.en.html

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete on Чет Јан 22 2015, 15:20

Centarec напиша:ништо нема да се деси. а и да се деси, исто ко ништо да не се десило.
 ....а бе сеа и ти....нешто мора да се деси, тоа што ние сме клошарите надвор од тоа и кај нас ништо не се дешава, само е наша моментална среќа: Јеботе благи бог и нас еднаш да ни се посреќи... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 33 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот