Бизнис со оружје

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by king on Сре Окт 29 2014, 01:22

чучулига напиша:
king2 напиша:


Ауууууу колку си ти еднонасочен скраја да е.

Види, јас сум позитивна личност.. и прагматична ако смеам така да кажам.

Шо би рекле америте, ако животот ми дал лимони, јас прам лимонада.


Е јебига .....
... од толку многу работи што можат да се направат со лимоните, ти се фати за најпростата ... лимонадата ... Laughing
..и после пак збори ми за еднонасочноста ...

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by чучулига on Сре Окт 29 2014, 01:49

Во едноставноста е совршенството.

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by king on Сре Окт 29 2014, 02:05

чучулига напиша:Во едноставноста е совршенството.

Но и досадата ... и монотонијата...
.. нема предизвик, нема неизвесност, нема исчекување, нема забава.... итн ...

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by чучулига on Сре Окт 29 2014, 02:13

king2 напиша:
чучулига напиша:Во едноставноста е совршенството.

Но и досадата ... и монотонијата...
.. нема предизвик, нема неизвесност, нема исчекување, нема забава.... итн ...

Ај ти од едно напрај две или од две едно сеедно, и после кажи ми дека е досадно.

Уствари, ај кингу, во еден месец помини 3 држави па ќе прајме муабет после.

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by king on Сре Окт 29 2014, 02:17

чучулига напиша:
king2 напиша:
чучулига напиша:Во едноставноста е совршенството.

Но и досадата ... и монотонијата...
.. нема предизвик, нема неизвесност, нема исчекување, нема забава.... итн ...

Ај ти од едно напрај две или од две едно сеедно, и после кажи ми дека е досадно.

Уствари, ај кингу, во еден месец помини 3 држави па ќе прајме муабет после.

... во еден месец ..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
..не заебавај ....
... во рок од само неколку саати ... сувоземно, без помош на нежни крилца ... .. дури четири држави ...

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by чучулига on Сре Окт 29 2014, 02:21

Најозбилно...

пробај различни географски точки и искуси ги.


чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by king on Сре Окт 29 2014, 02:23

Пробано .... и премногу ...
...и веќе нигде не ми се оди ...

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by чучулига on Сре Окт 29 2014, 02:50

king2 напиша:Пробано .... и премногу ...
...и веќе нигде не ми се оди ...

Па уживај си ги децата и учи ги нив.


чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by concrete on Сре Окт 29 2014, 09:30

...јебове благи бог и слатки римски папа..., нешто многу се надмудруете...., а американскава фирма за рушење на русија ИСИЛ ради ли ради.... Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by king on Сре Окт 29 2014, 12:10

concrete напиша:...јебове благи бог и слатки римски папа..., нешто многу се надмудруете...., а американскава фирма за рушење на русија ИСИЛ ради ли ради.... Very Happy Very Happy Very Happy
За Русија ... тие се само ..мали сипаници....
.. кои ако ептен почнат да досаѓаат .... на блискиот исток пак ќе заживеат карваните со камили ... но овој пат на вратот ќе им биде обесен гајгеров бројач ...

.. а за нафтата ... без гајле ... има по светов доволно резерви ..оваа пустинскава ке може да одлежи едно две три децении ...

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by чучулига on Пет Окт 31 2014, 20:54

concrete напиша:...јебове благи бог и слатки римски папа..., нешто многу се надмудруете...., а американскава фирма за рушење на русија ИСИЛ ради ли ради.... Very Happy Very Happy Very Happy

Да бе, ги гради ли ги гради.

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бизнис со оружје

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот